Kuratorzy wystawy prezentowanej w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie podsumowali projekt, zaprezentowali związaną z nim stronę internetową i poświęcone mu wydawnictwo.
To pierwsza tak kompleksowa ekspozycja szklanych dzieł sztuki w Piotrkowie Trybunalskim. Zgromadziliśmy na niej prawie dwieście eksponatów powstałych od lat sześćdziesiątych do dnia dzisiejszego. Przypomnieliśmy sylwetki artystów związanych z „Hortensją” i Piotrkowem. To tu rozpoczynali swoją przygodę ze szkłem podczas praktyk studenckich i dyplomowych, tu wspólnie z piotrkowskimi hutnikami realizowali swoje pierwsze projekty. Ich szklane realizacje unikatowe i formy użytkowe w przeszłości z powodzeniem mogły konkurować z najlepszymi projektami europejskimi. Wiele z nich dziś aspiruje do klasyki polskiego designu – podkreślają we wstępie do albumu Andrzej Hoffman, dyrektor ODA i wicedyrektor ośrodka Gordian Piec.
Zawarte w albumie fotografie Mariusza „Marchewy” Marchlewicza przedstawiają szklane realizacje Stanisławy Paczos, Barbary Urbańskiej–Miszczyk, Wiesława Sawczuka, Wszewłoda Sarneckiego, Ludwika Fiedorowicza, Krystyny Tkaczyk, Andrzeja Tkaczyka, Stanisława Kowalczyka, Janusza Kazaneckiego oraz Magdaleny Pejgi.
Autorem włączonego do niniejszego wydawnictwa rysu historycznego jest Rafał Krasoń, który obecnie kończy pisanie książki o legendarnej piotrkowskiej hucie.
W spotkaniu uczestniczyli między innymi dawni pracownicy „Hortensji” oraz Piotr Wypych, odpowiedzialny za projekt i opracowanie graficzne albumu "Artyści Szkła Piotrkowskiego".