Podpisali umowy na dostawy taniego ciepła

Wtorek, 11 października 201128
Dwie piotrkowskie spółdzielnie mieszkaniowe podpisały dziś umowy na dostawy taniego ciepła.
fot. Jarek Mizerafot. Jarek Mizera

Spotkanie odbyło się w hotelu Vestil, a poza przedstawicielami spółdzielni i spółki ETC Tanie Ciepło, uczestniczyli w nim także przedstawiciele firm ENEA S.A. oraz H. Cegielski - Poznań S.A.

 

Przypominamy, że spółka ETC Tanie Ciepło rozpoczyna budowę w naszym mieście wysokosprawnej elektrociepłowni kogeneracyjnej, która dostarczać będzie już w 2013 roku tanie ciepło oraz energię elektryczną dla odbiorców w Piotrkowie.

H. Cegielski-Poznań S.A., ENEA SA, Europejski Fundusz Marguerite oraz Bank Gospodarstwa Krajowego S.A. są partnerami ETC Tanie Ciepło w realizacji 20 elektrociepłowni na terenie kraju, w tym elektrociepłowni w Piotrkowie Trybunalskim.


Proponowane przez ETC umowy na dostawy taniego ciepła zostały już podpisane m.in. przez Piotrkowską Spółdzielnie Mieszkaniową i Spółdzielnie Mieszkaniową Karusia. Umowy zawierają odpowiednie gwarancje i zabezpieczenia przed wzrostem ceny ciepła w następnych latach. Mieszkańcy tych spółdzielni mają zyskać tym samym tańsze o 10% ciepło od ceny obecnej.

Więcej w najnowszym (41) numerze "Tygodnia Trybunalskiego"


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Adam ~Adam (Gość)12.10.2011 08:19

A dlaczego Słowackiego umowy nie podpisała, o co chodzi???

00


Adam ~Adam (Gość)12.10.2011 07:45

Dreptak masz zero wiedzy, bo niby skąd masz mieć... Jak się choć trochę orientujesz to wiesz z UE nie daje złamanego grosza jeżeli nie przedstawisz jej urzędnikom wcześniej kilogramów dokumentacji, opracowań i założeń techniczno-ekonomicznych wraz z projektami.

00


dreptak ~dreptak (Gość)12.10.2011 07:01

@guzgu:
Złapałem. Nie "trochę", ale dość sporo.
Więc wyrażam.
A Ty się nie wyrażaj.

00


guzgu ~guzgu (Gość)11.10.2011 22:49

barany !!!złapcie trochę wiedzy w temacie i wyrażajcie opinie

00


Aman Amanranga11.10.2011 21:41

Cytuję:
Mieszkańcy tych spółdzielni mają zyskać tym samym tańsze o 10% ciepło od ceny obecnej.

A ile będzie wynosił koszt przesyłu tego ciepła obecnie istniejącą instalacją ciepłowniczą, która chyba nie należy do spółki ETC Tanie Ciepło?

00


dreptak ~dreptak (Gość)11.10.2011 21:22

Heh... Nie ma projektu, ba: nie ma założeń techniczno-ekonomicznych, nie ma wstępnych uzgodnień, nie ma koncesji na dystrybucję ciepła... Nie ma też wystarczającej liczby frajerów, którzy podpiszą coś, co nawet obok umowy przedwstępnej nie leżało. Ale są widoki na dotacje z fatamorganicznego banku. A tyle było krzyku, że muszą wymrzeć pokolenia "skażone" komuną, bo dopiero te następne będą uczciwe i pracowite. Przekręty pierwszych sekretarzy to był mały pikuś! Tutaj aferą śmierdzi na kilometr.

00


Lucek ~Lucek (Gość)11.10.2011 21:19

Wręcz przeciwnie anthony, firma ma rzecz najważniejszą: wielomilionowe finansowanie inwestycji z UE i dostawcę najnowszej technologi HCP Cegielski. Co do pozwolenia na budowę, to jeżeli firma dopełni wszystkie wymagane prawem procedury to dostanie pozwolenie (to jest prawo a nie widzimisie urzędnika). Co do korzystania z obecnej miejskiej sieci przesyłowej to odsyłam do znowelizowanego prawa energetycznego (miasto nie może nie wpuścić do sieci ciepła innego dostawcy jeżeli spełnia on wszystkie określone prawem normy). Tak nowoczesna elektrociepłownia spełni je po wielokroć. Pytasz jak można skalkulować cenę? Jeżeli stosuje się kogeneracje czyli produkowanie z jednego źródła (gaz) dwóch produktów: prąd i ciepło, to firma ma spory zapas finansowy do negocjacji w porównaniu z konwencjonalnymi ciepłowniami węglowymi. Spółdzielnie nie musiały wpłacać żadnych zaliczek, co więcej w każdej chwili mogą się wycofać z umów jeżeli na rynku pojawi się tańsze ciepło. Więcej wiary w ludzi z pomysłami :)

00


anthony ~anthony (Gość)11.10.2011 21:02

A czy spółdzielnie muszą wpłacić jakieś zaliczki? Do czego zobowiązuje spółdzielnie podpisana umowa? Cała ta inwestycja jest dla mnie wysoce podejrzana! Firma Tanie Ciepło podpisuje umowy na dostawę ciepła w sytuacji gdy niczego jeszcze nie ma. Nie ma pozwolenia na budowę ciepłowni, nie ma lokalizacji, nie ma umowy na korzystanie z obecnych linii przesyłowych. Jak w takiej sytuacji można skalkulować cenę? I jak można podpisywać umowy i gwarantować jakieś ceny na wiele lat naprzód?
Coś mi tu nie gra!

00


łysy 50 ~łysy 50 (Gość)11.10.2011 20:42

Jeszcze nie rozpoczęta budowa wysokosprawnej elektrociepłowni kogeneracyjnej, a już handlują. W Karusi remontowali dach 6 lat na Piastowskiej, bo lało się lokatorce. Jak to ciepło ma być tak tanie jak remont dachu (trafny wybór wielu "fachowych" ekip), to nic tylko współczuć lokatorom.

00


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga11.10.2011 19:55

Chociaż do formacji politycznej. p. Matusewicza mi daleko to muszę przyznać,że jest fachowcem i managerem z dużymi umiejętnościami .
Pogratulować przemyślanej inwestycji

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat