Piotrkowskie zapaśniczki powalczą na Olimpiadzie

Wtorek, 12 kwietnia 201610
Reprezentantki piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego zakwalifikowały się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 1-3 maja w Olsztynie. Piotrkowianki wywalczyły kwalifikacje na tę imprezę podczas Pucharu Polski Kadetek w Chęcinach.

Piotrkowianki zdobyły w Chęcinach dwa medale Julia Michalska wywalczyła brąz w kat. 46 kg, natomiast Aleksandra Skudlara zdobyła brązowy medal w kat. 52 kg. Na punktowanych miejscach swój start zakończyły również Wiktoria Antosik (5. miejsce w kat. 46 kg) i Patrycja Wochna (8. miejsce w kat. 65 kg). Wszystkie wymienione wyżej zawodniczki oraz faworytka kategorii 38 kg Nikola Dytrych wystąpią w OOM. Aktualnie zawodniczki piotrkowskiego klubu przebywają na zgrupowaniu kadry narodowej kadetek w Kielcach.