Advertisement

Piotrkowskie święto lotnictwa

ePiotrkow Sobota, 06 lipca 20191880446
Przedstawiciele Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej już po raz siódmy zaprosili miłośników lotnictwa na międzynarodową imprezę najwyższych lotów - dosłownie i w przenośni. Fly Fest przyciągnął na lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim tysiące ludzi z całej Polski i nie tylko. To dowód na to, że lotnictwo w Polsce ma się naprawdę dobrze.

Ładuję galerię...

Organizatorzy imprezy bogaci w kilkuletnie doświadczenie doskonale wiedzą jakie atrakcje należy przygotować by wprowadzić publiczność w zachwyt. - Teraz akurat wystartowała grupa Firebirds, trzy samoloty w niezwykłym układzie. Cała impreza to pokazy znakomitych pilotów. Jest z nami na przykład Łukasz Czepiela, czyli pilot, który nie tak dawno temu wylądował na molo w Sopocie. Oprócz podniebnych pokazów są też oczywiście maszyny na ziemi, ale też wystawcy, którzy prezentują swoje produkty, między innymi związane bezpośrednio z lotnictwem. Idea tego wydarzenia jest zresztą taka by promować firmy zajmujące się dystrybucją samolotów, sprzętu wykorzystywanego w lotnictwie, dlatego są tu światowe marki producentów samolotów, np. Bartolini Air czy twórcy maszyn ultralekkich. Podczas imprezy można też osobiście wybrać się na podniebną wycieczkę, a to dzięki firmie, która realizuje loty widokowe nad Piotrkowem - powiedział Marcin Pampuch z Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, dyrektor pokazów.

 

W czasie zwiedzania poszczególnych stoisk, jakie znalazły się na płycie piotrkowskiego lotniska warto od czasu do czasu zatrzymać się by posłuchać co poszczególni wystawcy przygotowali dla odwiedzających. - Podczas Fly Festu prezentujemy ultralekki śmigłowiec Dynali. To belgijska marka. Ten egzemplarz póki co jako jedyny jest w polskiej ewidencji. Co ciekawe, aby latać tą maszyną nie potrzeba licencji śmigłowcowej. Wystarczy nam świadectwo kwalifikacji, a to oznacza, że koszt zrobienia takich uprawnień jest dużo niższy. Dzięki temu, że śmigłowiec jest na polskich znakach to można wykonywać nim wszelkie operacje biznesowe, np. można na nim szkolić, patrolować, organizować loty widokowe czy po prostu używać rekreacyjnie - relacjonował Łukasz Filipek z firmy Autokompleks.

 

Każdy, kto choć trochę zna się na lotnictwie, w programie tegorocznego Fly Festu odnajdzie wiele nazwisk znanych pilotów, którzy też podkreślają, że takie imprezy są i dla nich samych bardzo potrzebne. - To dla mnie niesamowite miejsce, w którym mogę spotkać się z przyjaciółmi, ale nie tylko. Udało mi się poznać seniorów tego lotniska, a to już spotkanie z historią, co jest bezcenne. Ja akurat latam tutaj na dwupłatowym biało-czerwonym samolocie HATZ Classic z silnikiem gwiazdowym. To prezentacja w locie, czyli niskie przeloty, wiraże na małej wysokości i naloty na publiczność. Cieszy to, że coraz więcej ludzi interesuje się lotnictwem w Polsce. Coraz więcej osób chce oglądać i "przeżywać" to lotnictwo, tak jak to było przed wojną.  - powiedział pilot Wojciech Hajdukiewicz, który wraz z Ireneuszem Puchałą (samolot Taylorcraft Auster) dwukrotnie zaprezentował się publiczności w sobotę. W niedzielę przeloty obu panów również będzie można zobaczyć dwa razy. 

 

Zwieńczeniem sobotnich emocji był koncert zespołu Nadmiar. W niedzielę natomiast wystąpi grupa Video. Oprócz atrakcji bezpośrednio związanych z lotnictwem, na terenie lotniska Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej można też skorzystać z możliwości przetestowania prezentowanych tam samochodów, zaopatrzyć się w przeróżne gadżety na licznych straganach i oczywiście dobrze zjeść. Dla najmłodszych przygotowano z kolei dmuchańce.


Zainteresował temat?

11

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.07.2019 07:06

Co tam samoloty a o zawodach strazackich gminy wola krzysztoporska to nikt nie napisze

44


gość ~gość (Gość)08.07.2019 10:11

Cały ten piknik to wiocha żal....

23


gość ~gość (Gość)09.07.2019 00:42

Oo,to super impreza byla,cale 25 osob?koncert dla 25 osob?brak mi slow...

03


divemaster ~divemaster (Gość)08.07.2019 14:54

Byłem po raz pierwszy na tego typu imprezie i muszę stwierdzić, że było super. Szczególnie sobota mi przypadła do gustu, bo po widowiskowych pokazach samolotów odbył się świetny koncert, można powiedzieć, że kameralny bo pod sceną było tylko 25 osób. Zdecydowanie wolę takie imprezy od typowych festynów. Pozdrawiam

10


smiech na sali ~smiech na sali (Gość)07.07.2019 21:53

przelot w cenie lotu anglia-polska

52


gość ~gość (Gość)08.07.2019 06:49

Fajna impreza przy okazji zobaczyłam kawałek Piotrkowa piękne miasto.gratuluje organizatorom.

60


gość ~gość (Gość)07.07.2019 22:09

Fajna impreza! Mnie się podobało

100


KurkaWódka ~KurkaWódka (Gość)07.07.2019 23:12

Czy może mi ktoś powiedzieć, dlaczego przy wjeździe na parking, porządkowi wręczali wydrukowane wcześniej paragony? Np. dzisiaj - wjeżdżałem ok godz. 16:10 a otrzymałem paragonik, na którym widniała godzina 15:22. Wczoraj - wjazd 13:30, na paragonie 12:44. Czy to jest w porządku? Czy nie są to przypadkiem kopie wcześniejszych wydruków?

80


Piotrkowianin Piotrkowianinranga07.07.2019 23:03

Nie ma w tym mieście Straży Miejskiej? Chodnik po lewej stronie ul. Przemysłowej między pętlą autobusową a wejściem na lotnisko zastawiony zaparkowanymi samochodami cwaniaków, którym było szkoda 20 zł na parking.
A na pętli stał policjant pilnujący znaku zakazu ruchu, za którym, na trawniku stały zaparkowane 2 samochody z EPI.
I jeszcze autobusy MZK kursujące co 80 minut: http://mzk.piotrkow.pl/rozklad/p_73_1_m.htm
"Można jeszcze lepiej, bo kocham Piotrków!"

102


karwaTwa ~karwaTwa (Gość)07.07.2019 19:10

pewnie znów przeszkadzało ze samoloty po niebie latały co ?

77


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat