Wykład związany był z postacią Adolfa Erazma Mysłowskiego (1876-1954) związanego z Warszawą a po Powstaniu Warszawskim z Piotrkowem Trybunalskim. Nie zabrakło również wystaw oraz zwiedzania archiwum wraz z prelekcją nt. dziejów, zasobu i działalności instytucji.
Przygotowaliśmy kilka atrakcji, oprócz wystawki materiałów archiwalnych i numizmatów. Mamy wykład na temat Adolfa Erazma Mysłowskiego. Był to człowiek, który najdłużej pracował w Polskiej Państwowej Służbie Archiwalnej, od 1944 był związany z Piotrkowem i tutaj został pochowany -mówił Dr Tomasz Matuszak, dyrektor Archiwum Państwowego w Piotrkowie.
Została również zaprezentowana wystawa okolicznościowa pt. „Z powstańczej Warszawy do Piotrkowa… Losy warszawiaków 1944 r.”
Ekspozycja materiałów archiwalnych poświęcona jest losom mieszkańców Warszawy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów w wyniku niemieckich represji związanych z Powstaniem Warszawskim 1944 r. Wystawa wpisuje się w obchody 80. Rocznicy Powstania Warszawskiego i Akcji „Burza” z 1944 r.