Piotrkowscy mistrzowie nie muszą się martwić o następców

Strefa FM Niedziela, 10 maja 20154
Podczas Mistrzostw Polski Juniorów, Kadetów i Młodzieżowców Ludowych Zespołów Sportowych w Zapasach w Stylu Klasycznym reprezentanci piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego zdobyli dziesięć medali, idąc w ślady swoich starszych kolegów, którzy podczas ostatnich Mistrzostw Polski Seniorów zdobyli dziewięć krążków.
W zawodach wzięło udział ponad stu zawodników z całej Polski.W zawodach wzięło udział ponad stu zawodników z całej Polski.

Wśród kadetów, brąz w kat. 54 kg wywalczył Łukasz Socha, w kat. 58 kg na najwyższym stopniu podium stanął z kolei Oskar Olejnik, który w finale pokonał innego reprezentanta piotrkowskiego klubu Artura Chojnackiego, natomiast w kat. 85 trzecie miejsce zajął Oskar Teodorczyk.

Wśród juniorów i młodzieżowców reprezentanci piotrkowskiego klubu zdobyli kolejne sześć krążków. W kat. 60 kg złoto wywalczył Jacek Krawczyk, który w finale pokonał swojego klubowego kolegę Sebastiana Słodkowicza. W kat. 66 kg drugie miejsce zajął Patryk Barczewski. W kat. 74 kg na trzecim miejscu podium stanął Damian Cierlik, a w kat. 84 kg bezkonkurencyjny był Piotr Kępski, trzecie miejsce w tej samej kategorii wagowej zajął natomiast Patryk Sitek.

- Nie wystąpiliśmy w tym turnieju w najsilniejszym składzie, mimo to nasi reprezentanci kilkukrotnie stawali na podium, dzięki czemu AKS zwyciężył w klasyfikacji klubowej – podsumował Piotr Stępień, dyrektor sportowy piotrkowskiego klubu. Drugie miejsce zajął klub Warmia Lidzbark Warmiński, a trzecie Orlik Wierzbica.

W zawodach wzięło udział 126 zawodników z 26 klubów z całego kraju.