Piotrkowianin znów wygrał w Opolu!

Strefa FM Sobota, 26 kwietnia 20141
Wspaniałe wiadomości nadeszły do nas z Opola. Piotrkowianin po raz kolejny okazał się lepszy od Gwardii (to już trzeci raz w tym sezonie!) i zrobił ogromny krok w kierunku utrzymania się w PGNiG Superlidze. Nasza drużyna ma szanse nawet na dziewiąte miejsce, które da bezpośrednie utrzymanie bez konieczności rozgrywania barażów.

Piotrkowianin rozpoczął znakomicie. Już w 5. minucie było 4:1 dla naszej drużyny, a nie do powstrzymania był Paweł Stołowski, który rzucił trzy bramki. Gwardia raziła nieskutecznością, a nasz zespół jeszcze powiększył przewagę. W 19. minucie Piotrkowianin prowadził 10:5! W końcówce pierwszej części gry nasi zawodnicy otrzymali jednak kilka dwuminutowych kar. Gwardia wykorzystała grę w przewadze i doprowadziła do remisu - 14:14.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy wyszli na trzybramkowe prowadzenie - 19:16 (37. minuta). Piotrkowianin nie zamierzał się jednak poddawać. Kilka minut później było 21:21, a w ostatnim kwadransie nasz zespół przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę i w efekcie wygrał 29:26. Tym samym uzyskał dwupunktową przewagę nad Gwardią i w perspektywie ma jeszcze mecz we własnej hali z tą drużyną (17 maja). Wygrana w Opolu otworzyła szansę nawet na zajęcie dziewiątego miejsca, które umożliwi utrzymanie bez rozgrywania spotkań barażowych.

Kolejny mecz nasza drużyna zagra we własnej hali 3 maja (sobota - 18:00) z Zagłębiem Lubin.

Gwardia Opole - Piotrkowianin 26:29 (14:14)

Piotrkowianin: Ner, Procho - Stołowski 5, Pilitowski 5, Mróz 4, Rumniak 1, Swat 5, Woynowski 4, Pacześny 1, Daćko 2, Trojanowski 2/1.