Piotrkowianin z kolejnym wyjazdowym zwycięstwem

PiotrkowianinKraj Wtorek, 22 lutego 20225
Przepiękny sen trwa. Piotrkowianin nie zamierza się zatrzymywać, pokonuje kolejnych rywali w PGNiG Superlidze i umocnił się na czwartym miejscu w tabeli. Po wygranych w Gdańsku i Mielcu zespół Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika wygrał z Azotami Grupą Azoty Tarnów 23:20 (13:10). W najbliższą sobotę (26 lutego - 12:30) nasza drużyna zmierzy się, po raz pierwszy w tym roku, w Hali Relax z Zagłębiem Lubin.
MKS Piotrkowianin MKS Piotrkowianin

Spotkanie 16. serii lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 4. minucie wygrywali 2:0. Piotrkowianin zniwelował początkowe straty w 12. minucie. Najpierw po rzucie Kamila Mosiołka był remis 5:5, a chwilę później nasz zespół wyszedł na prowadzenie po trafieniu Romana Pożarka. Następne minuty przyniosły wyrównaną walkę, a wynik oscylował wokół remisu. Kluczowe dla losów meczu okazały się ostatnie akcje pierwszej połowy. Przy stanie 10:9 dla gospodarzy Piotrkowianin rzucił cztery kolejne bramki i zszedł do szatni z trzybramkową zaliczką 13:10.

Nasz zespół poszedł za ciosem w pierwszych minutach drugiej połowy. W 36. minucie wygrywał już nawet 17:11! Do ostatniej syreny Piotrkowianin tę przewagę pięlęgnował i dowiózł kolejne zwycięstwo do końca. Wygrał ostatecznie 23:20 i umocnił się na czwartej pozycji w ligowej tabeli.

Grupa Azoty Unia Tarnów - Piotrkowianin 20:23 (10:13)
Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot, Chmurski - Mosiołek 5/3, Mastalerz 2, Babicz 4, Pożarek 1, Stolarski 4, Szopa 1, Jędraszczyk 2, Doniecki 1, Wawrzyniak 1, Swat 2
Kary: 8 min (Pacześny, Babicz, Jędraszczyk, Mosiołek)