Piotrkowianin wreszcie zwycięski

Strefa FM Sobota, 23 listopada 20137
Piłkarze ręczni Piotrkowianina odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PGNiG Superligi. Pokonali przed własną publicznością Gwardię Opole 29:27 (17:13).

Wynik pierwszej połowy przez długi czas oscylował wokół remisu i dopiero w końcówce Piotrkowianin wypracował sobie kilkubramkową przewagę. Ostatniego gola pierwszej odsłony rzucił Maciej Pilitowski popisując się rzutem z kilkunastu metrów. Prowadzenie różnicą czterech trafień (17:13) piotrkowianie zawdzięczali nie tylko skutecznej grze w ataku ale i świetnej postawie młodego bramkarza Damiana Procho.

Kiedy kilkanaście sekund po wznowieniu gry Szymon Woynowski rzucił kolejną bramkę dla Piotrkowianina wydawało się, że gospodarze pewnie odniosą zwycięstwo. Prowadzili przecież 18:13. Podopieczni Tadeusza Jednoroga zatracili jednak skuteczność. Gwardia skrzętnie to wykorzystała, a skutecznością popisywał się Jakub Kłoda. W 52. minucie po kolejnym jego trafieniu na świetlnej tablicy widniał remis 24:24. Piotrkowianin raz jeszcze zdobył się na zryw. Po bramce Sebastiana Iskry prowadził 26:25. I wtedy po raz kolejny błysnął Procho, który wybronił sytuację sam na sam. Chwilę później sfaulowany został Piotr Swat, karnego wykorzystał Trojanowski, a karą dwóch minut ukarany został Kłoda. To okazało się decydujące. Piotrkowianin nie wypuścił już wygranej z rąk. Pokonał Gwardię 29:27.

- Chciałem na początku pochwalić Damiana. Jak dotąd w każdym meczu brakowało nam wsparcia bramki. Dziś to wsparcie było i grało nam się na pewno inaczej. To zwycięstwo pozwoli chłopakom uwierzyć w siebie i mam nadzieję, że będzie to procentowało w kolejnych spotkaniach - podsumował mecz trener Piotrkowianina.

Piotrkowianin – Gwardia Opole 29:27 (17:13)
Piotrkowianin: Procho - Mróz 1, Daćko 5, Tórz 2, Woynowski 2, Trojanowski 11/1, Różański 1, Piotr Swat 3, Iskra 2, Pilitowski 1, Pożarek, Pacześny 1.
Trener: Tadeusz Jednoróg
Kary: 8 min