Piotrkowianin przegrał w Zabrzu, kolejny mecz już w sobotę

Czwartek, 01 grudnia 201637
W 12. serii spotkań PGNiG Superligi Piotrkowianin zmierzył się w środę w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem, piotrkowianie przegrali ten mecz 25:32 (13:16). Czasu na odpoczynek mają niewiele, ponieważ kolejne spotkanie już w sobotę.

W Zabrzu Piotrkowianin dobrze zaczął, ale gorzej skończył, po kilku minutach pierwszej połowy piotrkowski zespół prowadził 4:3 i dopiero pod koniec pierwszej części spotkania gospodarze wyszli na trzybramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie piotrkowscy szczypiorniści zagrali dużo gorzej, w 44. minucie przegrywali aż 16:26, ostatecznie zdołali jednak nieco zniwelować przewagę rywali.

Kolejny mecz już w sobotę w Piotrkowie, tym razem rywalem piotrkowskiej drużyny będą Azoty Puławy. Początek tego spotkania o godzinie 18.00.

NMC Górnik Zabrze 32:25 (16:13) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

NMC Górnik Zabrze: Galia, Kicki – Adamuszek 11 Daćko 4, Sluijters 4, Kryński 4, Tomczak 2, Gliński 2, Fąfara 2, Ścigaj 1, Gromyko 1, Buszkow 1, Tokaj, Niedośpiał, Piątek.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Procho – Swat 4, Makowiejew 4, Tórz 3, Góralski 3, Mróz 3, Iskra 2, Nastaj 2, Szczukocki 1, Andreou 1, Krawczenko 1, Pożarek 1, Surosz.