Piotrkowianin nie dał się Pogoni(ć)

PiotrkowianinKraj Sobota, 13 października 201812
Podopieczni trenera Dmytro Zinchuka wygrali sobotni pojedynek z Sandrą Spa Pogoń Szczecin 29:27 (17:13) i przywieźli z Wybrzeża komplet punktów.

W pierwszej fazie spotkania skuteczniejsi byli piotrkowianie, później gospodarze odrobili straty, ale ostatecznie to zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego zeszli do szatni z czterobramkową zaliczką.

Po przerwie Piotrkowianin przez kilkanaście minut utrzymywał przewagę, ale w końcówce gospodarze wykorzystali chwilową niemoc piotrkowian i zdołali wyrównać (26:26). W ostatnich minutach więcej bramek rzucili jednak nasi zawodnicy, a konkretnie Tomasz Mróz i Orfeus Andreou, którzy ostatecznie poprowadzili swój zespół do zwycięstwa.

W meczu 8. kolejki PGNiG Superligi piotrkowska drużyna ponownie zagra na wyjeździe. W piątek, 19 października zmierzy się w Lubinie z miejscowym Zagłębiem. Termin spotkania został przełożony z 17 października na prośbę klubu z Dolnego Śląska. Początek meczu o godzinie 16.00.

Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:29 (13:17) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Procho - Szopa 7/4, Tórz 4, Mróz 4, Pożarek 3, Mastalerz 2, Sobut 2, Surosz 2, Iskra 1, Woynowski 1, Pacześny 1, Swat 1, Andreou 1.