Piotrkowianin już ostatni

Piotrkowianin Sobota, 04 marca 202317
Zgodnie z przewidywaniami zespół Piotrkowianina przegrał w sobotę we własnej hali z Orlen Wisłą Płock. Dość niespodziewanie tego samego dnia z Unią Tarnów wygrała Pogoń Szczecin. Te wyniki spowodowały, że zespół Bartosza Jureckiego spadł na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Trudno było się spodziewać, że Piotrkowianin może odebrać punkty etatowemu medaliście mistrzostw Polski i aktualnemu liderowi tabeli. Nasz zespół zawiesił jednak wysoko poprzeczkę, co po meczu przyznali zresztą rywale. Pierwszą bramkę rzucił w 4. minucie Piotr Swat, a do trzynastej minuty to Piotrkowianin dyktował warunki. Po rzucie Filipa Surosza było bowiem 5:3. Od stanu 7:7 (18. minuta) do głosu doszedł jednak wyżej notowany zespół. Rzucił pięć bramek z rzędu i na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy było 7:12. Nie do zatrzymania w tym fragmencie spotkania był Lovro Mihić, który uznany został MVP meczu. Do przerwy wygrywał faworyt 16:10.

W drugiej połowie Bartosz Jurecki dał szansę gry młodym zawodnikom, a na boisku zobaczyć można było wychowanków klubu: Patryka Grzesika i Jakuba Dróżdża oraz niewiele starszych młodzieżowych reprezentantów Polski - Eryka Pstrąga czy Marcela Filipowicza. Młodzież podniosła rękawicę i w drugiej połowie kibice obejrzeli ciekawe zawody.  Zespół z Płocka kontrolował jednak wynik i wygrał ostatecznie 32:23.

Spadek na ostatnie miejsce tabeli nie załamuje jednak trenera piotrkowskich szczypiornistów. Bartosz Jurecki ciągle wierzy w swój zespół.

Dla nas prawdziwe granie o utrzymanie zacznie się po reprezentacyjnej przerwie, w drugiej połowie marca. Jestem przekonany i nie cofam wcześniejszych słów, że utrzymamy się w lidze. Te przegrane mecze z Górnikiem Zabrze i Unią Tarnów dały mi dużo optymizmu, bo naprawdę w nich dobrze graliśmy. Nie oglądamy się na inne zespoły. My musimy wygrać z Zagłębiem Lubin i sądzę, że wtedy to wszystko odpali i jeszcze w tym sezonie czeka nas dużo radości - skomentował aktualną sytuację w tabeli trener Piotrkowianina

Piotrkowianin - Orlen Wisła Płock 23:32 (10:16)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski - Jędraszczyk, Doniecki, Dróżdż, Matyjasik 2/1, Szopa 2, Pstrąg 4, Swat 6/2, Filipowicz, Surosz 3, Mosiołek, Grzesik 1, Kowalski 4, Mastalerz 1, Krajewski.