Reklama

Piotrkowianie protestowali przeciwko lex TVN

Strefa FM Niedziela, 19 grudnia 202112120161
Nawet ponad 200 osób uczestniczyło w proteście przeciwko lex TVN. Piotrkowianie wyrazili swój sprzeciw w Rynku Trybunalskim.

Ładuję galerię...

Piotrków jest jednym z wielu miast, gdzie zorganizowano w niedzielny wieczór protest przeciwko lex TVN. Powodem organizacji tej pikiety jest to, że sejmowa większość przyjęła w piątek wspomnianą nowelizację, odrzucając weto Senatu.


- Rządzący nie mogli zwołać posiedzenia Komisji kultury i środków przekazu bez odczekania 3 dni. Dopiero 4 dnia ta komisja miała prawo się zebrać. Tymczasem została wyznaczona z godziny na godzinę. Posłowie, także ci z Prawa i Sprawiedliwości, dowiedzieli się o posiedzeniu znienacka. Tak PiS proceduje ustawy, łamiąc regulamin Sejmu. W państwie Prawa i Sprawiedliwości nie ma już Trybunału Konstytucyjnego, dlatego my Polacy musimy upominać się o wolne media - mówił poseł Cezary Grabarczyk.

Przypomnijmy, nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji zakazuje posiadania udziałów większościowych w polskich mediach kapitałowi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Uderza to w stację TVN, ponieważ jej właścicielem jest amerykański koncern Discovery.

- Żyję teraz w takim kraju, za który jest mi wstyd. Mam wielu znajomych z zagranicy, którzy opowiadają mi jak teraz Polska jest postrzegana za granicą. Bardzo chciałbym się więcej nie bać mówić o tym co myślę, żebyśmy wszyscy mówili to, co myślimy i żeby ta władza poszła precz. Tego pragnę! - mówił jeden z uczestników niedzielnego happeningu.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Rady Miasta w Piotrkowie. Głos zabrali wiceprzewodniczący rady Ludomir Pencina oraz radna Marlena Wężyk-Głowacka.

Teraz los nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zależy od prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Na ten temat posłuchacie także w poniedziałkowym Faktografie na antenie Strefy FM Piotrków o godzinie 14.30.


Zainteresował temat?

19

27


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (161)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pisslam ~pisslam (Gość)28.12.2021 11:14

Historia opisze czas waszych rządów jako czas mroku, łajdactwa i zdrady interesów Polski. Macie szatański dar zamiany wszystkiego w g... Zastąpiliście patriotyzm - nacjonalizmem, wiarę - bigoterią, szacunek do pracy - wspieraniem lumpenproletariatu, radość z macierzyństwa - przymusem prokreacji, demokrację - autokracją, służbę Rzeczypospolitej - cwaniactwem i pazernością, dobór fachowców - nepotyzmem, informację - propagandą, rzeczywistość zastąpiliście łgarstwem , empatię pomówieniami . opiekę zdrowotną - najwyższym odsetkiem covidowych zgonów. Wszysto w ciemnej, fanatycznej atmosferze i nieustannym wycieraniu sobie gęby Bogiem i Ojczyzną.

23


Ja123 ~Ja123 (Gość)27.12.2021 16:20

Presja ma sens!
Obywatele rule!

23


Team ~Team (Gość)26.12.2021 04:47

PO nie odsunął PiS od władzy ich nie chcą ludzie i ludzie mieli dość dziadostwa oraz poddaństwa wobec Niemiec nie piszcie że występujecie w imieniu ludzi bo ludzie mają was dość i waszych beznadziejnych złodziejskich rządów

51


an ~an (Gość)20.12.2021 09:14

Spójrzcie na twarze tych ludzi sprawdźcie kim kiedyś byli, jakie zajmowali stanowiska a dowiecie się czemu protestują

3219


Prawdziwy Polak Prawdziwy Polakranga20.12.2021 08:52

A ani jednego plakatu o podwyżce cen gazu i prądu!

144


RAMZES ~RAMZES (Gość)22.12.2021 09:14

Walter jest z was dumny :D

71


politolog ~politolog (Gość)20.12.2021 22:17

Stanowcze NIE dla TVN w Polsce.

2013


tak se siądę i myślę ~tak se siądę i myślę (Gość)21.12.2021 08:53

A dajcie mi spokój. Czy nie widzicie, że dzięki tej wojnie polsko-polskiej od wielu lat w sejmie liczą się tylko dwa duże ugrupowania, które na zmianę obejmują stanowiska? To taka wojna Coli i Pepsi. Niby różne, ale jakby takie same.

43


ss ~ss (Gość)20.12.2021 07:08

Ten tvn to jakaś nowa religia?

3116


Święty Mikołaj ~Święty Mikołaj (Gość)20.12.2021 08:04

Śmieszne jest to, że TVN to stacja amerykańska, która nadal będzie istnieć, tutaj się nic nie zmieni. Jednakże najśmieszniejsze jest to, że w nowy rok wchodzimy z 8 % inflacją i z benzyną po 6 zł, co więcej znowu usiłują nam wcisnąć nową odmianę koronawirusa. TUTAJ ludzie już nie widzą problemu. Problem jest z dzień dobry TVN. Żenada.

219


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat