Piotrcovia utrzymała się w lidze!

Strefa FM Piątek, 10 maja 201319
Piłkarki ręczne Piotrcovii utrzymały się w PGNiG Superlidze. Nie będą musiały rozgrywać spotkań barażowych z wicemistrzem I ligi gdyż pokonały w ostatnim spotkaniu fazy play-out zespół chorzowskiego Ruchu 29:25 (12:14).

Piotrcovia nie mogła spotkania z Ruchem przegrać. Nawet remis dawał naszej drużynie 10. miejsce w końcowej tabeli i bezpośrednie utrzymanie w PGNiG Superlidze. Ruch musiał natomiast wygrać. Po pierwszej połowie klub z Chorzowa prowadził 14:12 i był bliższy zrealizowania celu. Druga część spotkania należała do Piotrcovii. Już w 35. minucie było 18:15, a na kwadrans przed końcem nasz zespół wygrywał 24:18. Końcówka była nerwowa, ale podopieczne Henryka Rozmiarka nie dały sobie odebrać zwycięstwa. Najwięcej bramek dla Piotrcovii rzuciła Joanna Waga - 11.

- Chciałyśmy oszczędzić sobie i kibicom dodatkowych nerwów. Pokonałyśmy Ruch i zapewniłyśmy sobie utrzymanie w lidze. Nie chcę jeszcze mówić nic o tym gdzie będę grała w następnym sezonie. Na pewno w przyszłym tygodniu będą prowadzone w tej sprawie rozmowy - powiedziała rozgrywająca Piotrcovii.

PIOTRCOVIA - RUCH CHORZÓW 29:25 (12:14)
PIOTRCOVIA: Jurkowska, Skura - Rol 2, Sobińska 2, Mielczewska 4, Waga 11/1, Cieślak, Brzezowska, Wypych 5, Szafnicka 2, Olek, Sadowska 2, Krzysztoszek 1.
Trener: Henryk Rozmiarek
Kary: 4 min