Piotrcovia skończyła sezon zasadniczy wygraną

MKS Piotrcovia Poniedziałek, 20 lutego 202316
Piłkarki ręczne Piotrcovii pokonały Młyny Stoisław Koszalin 29:25 i tym samym zakończyły sezon zasadniczy w PGNiG Superlidze kobiet. Grupę mistrzowską rozpoczną z dorobkiem 30 punktów na czwartym miejscu w tabeli. Wygrana z niżej notowanym rywalem nie przyszła piotrkowiankom łatwo. Na kwadrans przed końcem był bowiem remis 17:17.

Wynik spotkania otworzyła Żaneta Senderkiewicz, ale po chwili do remisu doprowadziła z rzutu karnego Barbara Choromańska. I taki właśnie przebieg miała praktycznie cała pierwsza połowa spotkania. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie większej przewagi niż jedna bramka. Dopiero przy stanie 7:7 Piotrcovia odskoczyła od rywalek na trzy bramki i z przewagą 11:8 zakończyła pierwszą połowę meczu.

Tę przewagę piotrkowski zespół utrzymywał do 43. minuty. Wówczas to, przy stanie 17:14, Młyny Stoisław rzuciły trzy bramki z rzędu (Anna Mączka, Żaneta Lipok i Kristyna Kubisova). Zdenerwowany trener naszej drużyny Krzysztof Przybylski poprosił o czas i to przyniosło zamierzony efekt. Już po chwili było 19:17, a jak się później okazało Piotrcovia nie dała już sobie odebrać prowadzenia i wygrała ostatecznie różnicą czterech bramek.

Znów przydarzył się nam niewytłumaczalny przestój. Przez to straciliśmy kilka punktów w sezonie zasadniczym i to jest naszą największą bolączką. W grupie mistrzowskiej do zdobycia jest trzydzieści punktów i jeśli zbliżymy się do tego dorobku to powinno być dobrze. Nie patrzymy na stratę do trzeciego miejsca, ale skupiamy się na każdym kolejnym meczu - skomentował postawę swoich zawodniczek trener Piotrcovii Krzysztof Przybylski.

Szkoda błędów i szybkich, nieprzemyślanych decyzji w momencie kiedy doszliśmy Piotrcovię na remis. Wtedy wynik był otwarty i naprawdę mogliśmy wywieźć z tej hali trzy punkty. Pozostaje nam gra o miejsca 7-10 i postaramy się zdobyć tam jak najwięcej punktów - powiedział szkoleniowiec Młynów Stoisław Jarosław Knopik.

Piotrcovia - Młyny Stoisław Koszalin 29:25 (11:8)

Piotrcovia: Opelt, Suliga - Sobecka 7/4, Grobelna 6, Świerczek 4, Radushko 3, Oreszczuk 3, Szczepanek 2, Polaskova 2, Drażyk 1/1, Senderkiewicz 1, Trbović, Schneider.
Kary: 12 min (Radushko x2, Polaskova, Grobelna, Sobecka, Waga)
Rzuty karne: 5/5

Młyny Stoisław: Zimny, Aleksandra Nowicka - Mączka 7, Lipok 6, Choromańska 4/2, Kubisova 4, Bayrak 2, Kowalik 1, Żmijewska 1, Zaleśny, Urbaniak, Dominika Szynkaruk
Kary: 6 min (Choromańska, Szynkaruk, Kowalik)