Piotrcovia rozpoczyna sezon od przekonującego zwycięstwa

MKS Piotrcovia Sobota, 09 września 20237
Wysokim zwycięstwem Piotrcovii nad AWS Energą Szczypiorno Kalisz zakończyło się spotkanie 1. kolejki ORLEN Superligi. Zespół Agaty Cecotki wygrał różnicą aż dwunastu bramek (36:24). Przyjezdne zagrały bardzo dobrą pierwszą połowę. W drugiej jednak opadły z sił, co wykorzystały piotrkowianki.

Drużyna z Kalisza zaskoczyła na początku spotkania. W 3. minucie wygrywała bowiem 4:0. Jednak Piotrcovia bardzo szybko podniosła się po nie najlepszym początku meczu. Już w 9. minucie na świetlnej tablicy widniał remis 4:4. W pierwszej połowie kaliszanki dotrzymywały kroku gospodyniom, nie pozwalając na zbudowanie przewagi. Po trzydziestu minutach był remis 15:15.

Druga połowa to już jednostronna gra w wykonaniu Piotrcovii. AWS Energa Szczypiorno stracił skuteczność w ataku, a w obronie nie grał już tak dokładnie jak przed przerwą. Piotrkowianki to wykorzystały, budując swoją przewagę z każdą kolejną minutą. Ostatecznie wygrały aż 36:24.

Cieszy to zwycięstwo i gra w drugiej połowie. W pierwszej połowie uczulałam swoje zawodniczki, aby wyszły skoncentrowane. Nie posłuchały i stąd były problemy. Mecz piłki ręcznej trwa jednak sześćdziesiąt minut - skomentowała tuż po spotkaniu postawę swoich zawodniczek Agata Cecotka.

Mimo niekorzystnego wyniku trener gości patrzy z optymizmem w przyszłość.

Trochę brakło siły, mamy bowiem kilka kontuzji. Piotrcovia to doświadczony zespół i w drugiej połowie to pokazał. Chciałem jednak pochwalić swoją drużynę za pierwszą część spotkania. Pokazał fajną grę, co jest optymistyczne przed kolejnymi meczami - powiedział Łukasz Kobusiński, szkoleniowiec przyjezdnych.

Piotrcovia - AWS Energa Szczypiorno Kalisz 36:24 (15:15)

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga - Świerczek 8, Sobecka 6/1, Mokrzka 5/1, Radushko 4, Gadzina 3, Waga 3/3, Królikowska 2, Polaskova 2, Trbovic 2, Grobelna 1, Schneider, Mielewczyk, Szczepanek.