Piłkarskie emocje: Bełchatów przegrywa, Concordia remisuje

Strefa FM Niedziela, 15 sierpnia 20102
Za nami sobotnie mecze drużyn z okręgu piotrkowskiego. Ich omówienie rozpoczniemy od porażki PGE GKS Bełchatów. Bełchatowianie niestety nie powiększyli dorobku punktowego z pierwszej kolejki i przegrali w Białymstoku z Jagiellonią 1:3 (1:2).

Strzelanie bramek rozpoczął w tym meczu Tomasz Frankowski. Weteran trafił najpierw z rzutu karnego (20. minuta), a dziesięć minut później podwyższył prowadzenie. Bełchatowianie zdołali przed przerwą zdobyć kontaktowego gola, którego autorem był Marcin Żewłakow. Gospodarze na dziesięć minut przed końcem przypieczętowali swoje zwycięstwo, zasłużenie wygrywając 3:1.

W trzeciej lidze, w spotkaniu derbowym okręgu piotrkowskiego, Ceramika Opoczno zremisowała z Concordią Piotrków 1:1. Opocznianie prowadzili po bramce Dawida Stańdo, który wykorzystał błąd defensywy i bramkarza. Wyrównał tuż przed przerwą Mariusz Zaor. Od 28. minuty Concordia zmuszona była grać w dziesiątkę, gdyż dwie żółte kartki obejrzał Szymon Moliński.

Dużo emocji było także w Przedborzu. Beniaminek, zespół Pilicy, prowadził do 90. minuty z Sokołem Aleksandrów 1:0. Już w doliczonym czasie gry aleksandrowianie wyrównali na 1:1.

W najciekawszym spotkaniu czwartej ligi (grupa łódzka) Lechia Tomaszów, w obecności około 2000 widzów. przegrała z Omegą Kleszczów 1:2. Zdecydowała bramka Michała Czaplarskiego w ostatniej minucie spotkania.