Piłkarki ręczne z brązowym medalem AMŚ. Krążki trafiły też do piotrkowianek

Świat Niedziela, 30 czerwca 20243
Polskie piłkarki ręczne zdobyły brązowy medal rozgrywanych w hiszpańskiej Antequerze Akademickich Mistrzostwach Świata. Biało-czerwone w decydującym o medalu meczu pokonały w sobotę Czeszki 22:18. Wśród medalistek znalazły się piotrkowianki.
azs.pl azs.pl

W meczu o brąz po dwie bramki rzuciły Lucyna Sobecka (MKS Piotrcovia) i Oliwia Domagalska (KPR Gminy Kobierzyce). Grały też inne piotrkowianki: Magdalena Berlińska (Suzuki Korona Handball Kielce) i Sara Szczukocka (AZS AWF Handball Warszawa).  W bramce świetnie spisywała się Oliwia Suliga (MKS Piotrcovia).

- Zaczęłyśmy grać bardzo agresywnie, podobnie jak Czeszki w pierwszej połowie i to poskutkowało takim wynikiem. Od razu po półfinałowym meczu z Francją oczywiście powiedziałyśmy sobie w szatni, żeby zapomnieć o tym, co się stało, ale wiadomo, że nie jest to łatwe. Za to w przerwie zupełnie zmieniłyśmy nastawienie i taki jest efekt, że mamy brązowy medal – cieszyła się Oliwia Suliga.

Polska – Czechy 22:18 (10:13)


Polska: Oliwia Suliga – Aleksandra Głuszko 2, Oliwia Szczepanek 3, Nikola Głębocka 3, Lucyna Sobecka 2, Aleksandra Sójka, Natalia Pankowska 4, Oliwia Domagalska 2, Magdalena Chrapusta, Kamila Grzesista, Magdalena Berlińska, Sara Szczukocka, Julia Zając 6. Trener: Monika Marzec.

 

 

azs.pl

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rencistakaa ~rencistakaa (Gość)04.07.2024 13:35

a gdzie jesy ten dziennikarz co pisał dobre teksty? M.Adamczyk? Zwolniony z pracy?

10


... ~... (Gość)03.07.2024 21:41

Brawo dziewczyny. Medal na MŚ to zawsze bardzo dobre osiągnięcie.

40


obywatel P.T. ~obywatel P.T. (Gość)03.07.2024 08:38

Po braku jakichkolwiek komentarzy widzę ,że zainteresowanie tym sportem jest znikome.To może w końcu miasto przestanie wydawać pieniądze z naszych podatków na ich utrzymanie.Jak ktoś ma hobby to niech sam sobie to utrzymuje ,a nie ciągnie pieniądze z UM.To się dotyczy oczywiście wszystkich milionowych drużyn w tym mieście.

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat