Ostatnia sesja w takim składzie

Wtorek, 02 kwietnia 202422
Rada powiatu piotrkowskiego spotkała się na ostatniej sesji w tej kadencji. Nie zabrakło podsumowań i podziękowań.

Ładuję galerię...

Była to VI kadencja Rady Powiatu Piotrkowskiego. Starosta Piotr Wojtysiak przyznaje, że była to kadencja trudna, ale też najdłuższa w historii, bo trwała pięć i pół roku. 

 Kadencja wielu wyzwań, jakich nie doświadczyliśmy w 25-leciu funkcjonowania powiatu piotrkowskiego, czyli wybuch pandemii, wojna na Ukrainie i olbrzymia akcja humanitarna. Wyzwania związane z inflacją i brakiem możliwości realizacji inwestycji. Podsumowując, udało się w tym czasie wiele zrobić. Podsumowaliśmy prawie 200 inwestycji wykonanych przez powiat piotrkowski, jak najważniejsza dla nas związana z Powiatowym Centrum Przesiadkowym, 110 kilometrów dróg, inwestycje w oświatę, czyli strzelnica w Bujnach. To także olbrzymie doświadczenie, które zostawiamy dla radnych kolejnej kadencji, związane ze współpracą z samorządami gmin, powiatów, ale także województwa łódzkiego. Na przykład trudne wyzwania w zakresie zapewnienia podczas pandemii ciągłości świadczeń usług szpitalnych oraz reorganizacja usług szpitalnych w trudnej współpracy z samorządem województwa łódzkiego - mówił starosta Piotr Wojtysiak. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

11


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

PSLSamiSwoi ~PSLSamiSwoi (Gość)02.04.2024 20:58

Oby tak zostało po wyborach ostatnia w składzie PSL-owskim.Jakie były poczynania samorządów czyli PSL by wstrzymać/zmienić błędną politykę Brukseli w sprawie zielonego ładu?

100


one ~one (Gość)02.04.2024 20:09

W mieście Piotrkowie Trybunalskim jest taka koalicja egzotyczna: Koalicja Obywatelska-neoPiS-Konfederacja. To jest dopiero ciekawy przypadek.

63


:( ~:( (Gość)02.04.2024 17:52

Oby nigdy więcej takiej rady.
Rozwój powiatu - dramat
Nowe miejsca pracy - dramat
Większość magazynów w okolicy Piotrkowa stoi pusta
Szpital powiatowy - rozwalony
Poradnie POZ - ;) wszyscy wiedzą
Budynek blaszak - ;) wszyscy wiedzą
PKS Piotrków - zaorany
Dworzec, centrum przesiadkowe - nie działa.
Pamiętajcie o tym przed wyborami.

243


Wolak ~Wolak (Gość)02.04.2024 16:15

Teraz będzie niespotkany rozwój powiatu. Nowe władze województwa wszystkie pieniądze zainwestują rozwój naszego regionu. Pan Piotr to załatwi.

515


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat