Osiem minut Nera, porażka Piotrkowianina

Strefa FM Sobota, 08 lutego 20141
Wysoką porażką Piotrkowianina z Orlenem Wisłą Płock zakończyło się spotkanie PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Drużyna Rafała Kuptela przegrała w Orlen Arenie 30:40 (12:20). Tylko osiem minut zagrał Piotr Ner, który ukarany został czerwoną kartką.

Pierwsze minuty spotkania niespodziewanie należały do Piotrkowianina, który objął prowadzenie 3:2. W 8. minucie czerwoną kartką ukarany został podstawowy bramkarz naszej drużyny Piotr Ner, który nieprzepisowo interweniował poza polem karnym. Zgodnie z przepisami Ner musiał opuścić boisko.

Gospodarze szybko uporządkowali grę, wyszli na prowadzenie 7:4 (12. minuta), a później z minuty na minuty powiększali swoją przewagę. W drugiej połowie Piotrkowianin próbował jeszcze nawiązać walkę. Zniwelował nawet stratę do pięciu bramek (21:26), ale była w tym również zasługa szkoleniowców gospodarzy, którzy dali odpocząć podstawowym zawodnikom. W końcówce obie drużyny zapomniały o defensywie czego efektem jest aż 70 rzuconych bramek.

Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin 40:30 (20:12)

Piotrkowianin: Ner, Procho, Pietruszka - Trojanowski 6/4, Woynowski 5, Pacześny 4, Stołowski 4, Tórz 4, Daćko 3, Różański 2, Swat 2, Mróz, Pożarek.

Trener: Rafał Kuptel