Reklama

Ogrodzenie OSP w Zaborowie

ePiotrkow Poniedziałek, 27 grudnia 202125450
W Zaborowie w gminie Grabica wybudowano ogrodzenie placu przy budynku OSP. To miejsce zmieniło swoją oblicze dzięki dotacji w ramach projektu "Sołectwo na plus" oraz ogromnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności.
Fot. UG Grabica

Z tematem wsi nierozerwalnie związana jest funkcja remizy strażackiej, nie tylko będącej siedzibą OSP, ale również będącej przestrzenią aktywizacji mieszkańców. Ochotnicze Straże Pożarne poza swoją podstawową funkcją spełniają w lokalnych społecznościach szereg dodatkowych zadań na rzecz swoich środowisk, zaś budynek strażnicy jest niekiedy ważnym ośrodkiem życia społeczno-kulturalnego, bowiem to tu odbywają się wszelkie zebrania i uroczystości dotyczące lokalnej społeczności.

 

Mieszkańcy Zaborowa dbają, aby ich remiza z roku na rok prezentowała się na jak najwyższym poziomie, dlatego też postanowili aplikować o dodatkowe środki na jej rozwój. W ramach projektu „Sołectwo na plus” sołectwo Zaborów otrzymało dofinansowanie w kwocie 10.000 zł na ogrodzenie placu przy budynku OSP.

W ramach inwestycji zostały zakupione materiały, które posłużyły do wykonania nowego ogrodzenia m.in. panele ogrodzeniowe, materiały na bramę i furtkę oraz akcesoria montażowe.

Wyróżniającą cechą tego przedsięwzięcia jest ogromny wkład i zaangażowanie społeczności lokalnej Zaborowa, którzy poświęcili swój czas i przyczynili się do realizacji tego zadania. Z całą pewnością projekt ten przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i estetyki terenu, jednocześnie pełniącego funkcję centrum miejscowości, a wspólne wykonanie tego zadania jest gwarancją, że inwestycja będzie przez mieszkańców dobrze wykorzystana - podkreśla Krzysztof Kuliński, wójt gminy Grabica. 

 


Zainteresował temat?

1

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat