Advertisement
artykuł sponsorowany

Niszczarka do dokumentów - jaki rodzaj wybrać?

Czwartek, 26 maja 2022
Niegdyś, niszczarki do dokumentów nie cieszyły się zbyt dużym powodzeniem. Jednak wraz z wprowadzeniem Ustawy o Ochronie Danych Osobowych, uległo to zmianie. Obecnie każda firma, która przetwarza dane osobowe w jakimkolwiek zakresie, powinna dysponować niszczarką. Jaka sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy.
Niszczarka do dokumentów - jaki rodzaj wybrać?

Jakie są rodzaje niszczarek?

 

Na rynku dostępne są dwa rodzaje niszczarek biurowych. Pierwszy z nich stanowią niszczarki tnące w paski. Są to tańsze urządzenia, które sprawdzą się w przypadku niszczenia dokumentów o niewielkim stopniu tajności.

 

Drugi rodzajem tego typu urządzeń, są niszczarki biurowe tnące na ścinki. Ich użytkowanie pozwala zyskać gwarancję, że nikt nie odczyta treści dokumentów, które zostały zniszczone przy pomocy takiego urządzenia. Tną one dokumenty na niewielkie kawałeczki, z których praktycznie nie da się ułożyć całości. Tego typu niszczarki zdecydowanie powinny być stosowane przez firmy, które na co dzień posługują się dokumentacją o wysokim stopniu tajności i przetwarzają dane osobowe na szeroką skalę.

 

Jaki rodzaj niszczarki wybrać?

 

Wybór niszczarki do dokumentów powinien być przede wszystkim uzależniony od tego, z jakimi dokumentami na co dzień pracuje dana firma oraz w jakim zakresie i na jaką skalę przetwarza ona dane osobowe. Na tym etapie należy określić, czy lepszym rozwiązaniem okaże się niszczarka tnąca na paski, czy na ścinki. Kiedy zapadnie już decyzja, kolejnym krokiem będzie zweryfikowanie dostępnych na rynku modeli i wyłonienie spośród nich tego, najbardziej odpowiedniego. Warto pamiętać o tym, że urządzenia różnią się między sobą wydajnością, wielkością czy dodatkowymi funkcjami. Stąd też warto odpowiedzieć sobie na pytanie, który model sprawdzi się najlepiej.

 

To, co należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwania niszczarki biurowej, to wydajność urządzenia. Tutaj znaczenie ma, czy będą korzystać z niej pracownicy małej firmy, czy dużej korporacji. Jeżeli mowa o tych ostatnich, to oczywistym jest, że żadne z nich nie ma czasu na oczekiwanie w kolejce do urządzenia. Dokumenty muszą być niszczone sprawnie, szybko i w dużych ilościach. Na rynku można znaleźć naprawdę pokaźnych rozmiarów niszczarki biurowe, które są w stanie zniszczyć nawet 500 kartek w ciągu kilkunastu minut i to właśnie ich zakup warto rozważyć w przypadku korporacji.

 

Poszukując idealnego urządzenia do niszczenia dokumentów, dobrze jest wziąć pod uwagę także poziom hałasu niszczarki. Zdecydowanie najlepiej postawić na możliwie najbardziej cichy model ok. 50-60 dB. Ponadto, zwróćmy również uwagę na takie funkcje jak: automatyczny start/stop, funkcję rewers, automatyczne wyłączanie po zdjęciu głowicy, automatyczne oliwienie, czujnik wypełnienia pojemnika czy czujnik dotyku. Obecność powyższych funkcji sprawi, że użytkowanie niszczarki będzie komfortowe i bezpieczne.

 

Gdzie znaleźć wysokiej klasy niszczarkę biurową?

 

Niszczarki biurowe można znaleźć w sklepach z wyposażeniem dla biur. Jednym z polecanych, tego typu miejsce, jest ForCopy, udostępniający swoją ofertę pod adresem https://www.forcopy.com.pl/. Duży wybór wysokiej jakości urządzeń, w szerokim przedziale cenowym sprawia, że każdy znajdzie urządzenie dostosowane do potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat