Niespodzianki być nie mogło

Strefa FM Środa, 10 kwietnia 201314
Piłkarze ręczni Piotrkowianina przegrali pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe PGNiG Superligi z mistrzem Polski, drużyną Vive Targów Kielce 25:45 (11:24). Przewaga zespołu Bogdana Wenty od pierwszej minuty nie podlegała żadnej dyskusji.

Już w szóstej minucie przyjezdni wygrywali 8:2 i na tym właściwie skończyły się emocje. Piotrkowianin osłabiony brakiem kontuzjowanych: Macieja Pilitowskiego, Witalija Titowa i Michała Krawczyka nie był w stanie nawiązać walki z mistrzem Polski. W pierwszej połowie na ławce rezerwowych siedzieli: Sławomir Szmal i Karol Bielecki, ale mimo tego goście schodzili do szatni z przewagą aż trzynastu trafień (24:11).

W drugiej połowie szkoleniowiec gości wpuścił na boisko bohaterów niedawnego meczu Polska - Szwecja. W zespole Vive Targów pojawił się także Thorir Olafsson. To właśnie on był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu, zdobywając dziewięć bramek. Spotkanie na długo zapadnie w pamięci Dawidowi Głowackiemu i Konradowi Krzaczyńskiemu. Obaj nasi młodzi zawodnicy rzucili po jednej bramce, a pierwszy z nich pokonał samego Sławomira Szmala.

Drugie spotkanie rozegrane zostanie 17 kwietnia (środa) w Kielcach.

PIOTRKOWIANIN - VIVE TARGI KIELCE 25:45 (11:24)

PIOTRKOWIANIN: Ner, Wnuk, Procho - Mróz 1, Daćko 2, Tórz, Miszka 2, Woynowski 3, Trojanowski 3/2, Różański 3, Matyjasik 4, Skalski, Iskra 5, Głowacki 1, Krzaczyński 1.
Trener: Tadeusz Jednoróg
Kary: 6 min