"Nie ma wolności bez solidarności". Protest w Rynku Trybunalskim

Czwartek, 09 marca 202382
Mieszkańcy Piotrkowa w geście solidarności z protestującymi w Warszawie opiekunami osób niepełnosprawnych. Manifestacja poparcia odbyła się w środowe popołudnie w Rynku Trybunalskim.

Ładuję galerię...

W sercu piotrkowskiej Starówki zebrało się kilkanaście osób, które chciały pokazać, że protestujące osoby niepełnosprawne słusznie podjęły się walki o godne życie.

Największym problemem w wychowaniu naszych niepełnosprawnych dzieci są pieniądze, bardzo małe pieniądze. Rząd w ogólnie nie dba o nasze dzieci. Sami musimy się zapożyczać, albo wyłożyć ostatni grosz, aby nasze dzieci mogły skorzystać z jakiekolwiek rehabilitacji czy dodatkowego leczenia. Należy pamiętać, że my przy tych dzieciach jesteśmy 24 godziny na dobę. Myślę, że nasz rząd powinien troszkę więcej zaangażować się w pomoc dla nas - mówiła jedna z uczestniczek środowej akcji. 

Małgorzata Pingot, inicjatorka protestu, wskazywała, że utworzony został Fundusz Solidarnościowy, skąd pieniądze miały być przeznaczane na pomoc osobom niepełnosprawnym. 

Za te pieniądze mieli być m.in. zatrudnieni asystenci dla osób niepełnosprawnych. Czy są? Nie ma. Te pieniądze zostały przez rządzących przeznaczone na przekupywanie Polaków, po to, aby zagłosowali na nich w kolejnych wyborach. Pokażmy im czerwoną kartę. Myślę, że to się wszystko skończy. Jest coraz gorzej. Trudno się żyje w tym kraju normalnym, uczciwym ludziom. PiS musi odejść - nawoływała Małgorzata Pingot. 

Przypomnijmy, niepełnosprawni apelują do rządu o to, by przeznaczana dla nich renta socjalna została zrównana z pensją minimalną. Obecnie wypłaca się im zaledwie 1217 zł. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

9

20


Komentarze (82)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)09.03.2023 22:32

Jak rządziło PO-PSL to poseł Stefan Niesiołowski Polakom proponował szczaw i mirabelki. My Polacy to pamiętamy. Wówczas piniędzy nie było dla zwykłych Polaków w tym dla niepełnosprawnych.

238


Oj ~Oj (Gość)11.03.2023 13:35

Poproście Kaję Godek, ona ma tyle współczucia dla płodów to może dzieci na wózkach też ja wzrusza

53


suweren ~suweren (Gość)10.03.2023 13:42

Totalna opozycja nie mając żadnego programu dla Polaków i dla Polski w kampanii wyborczej używała i używa różnych chwytów aby przejąć władzę w Polsce. Ten protest to jedna z tych opcji. Zapowiadali, że będą totalni i są totalni.

78


A ~A (Gość)12.03.2023 12:18

Strach lodówkę otworzyć żeby to Pingotowe nie wyskoczyło

52


Romek ~Romek (Gość)10.03.2023 07:37

Te same osoby na protestach od lat. Po co robić nowe fotki? Wystarczy tylko archiwa przejrzeć i wstawiać. A te tłumy? Rano są "za" a wieczorem przeciw

146


go?ć_miki ~go?ć_miki (Gość)10.03.2023 13:50

Ci sami ludzie dobrze opłacani ????

74


Baby ach te baby ~Baby ach te baby (Gość)09.03.2023 19:31

Nawet J.Kopeć się do nich przyłączyła. Urzędniczka magistratu od funduszy unijnych. Pingotowa została zatrudniona przez Chojniaka w komisji alkoholowej. Oczywiście nie za darmo.Jeszcze im mało?. Czy nie ma bata na te baby? A kilka dni temu J.Kopeć w Mediatece promowała Gender. Pozwalniać i zrobić porządek. A Chojniak niech wreszcie się opamięta zanim go wywalimy być może niedługo.

257


Realia ~Realia (Gość)11.03.2023 10:03

Protest ma charakter roszczeniowy i polityczny. Tymczasem problem jest bardziej złożony. Niepełnosprawności wymagające opieki, są zróżnicowane. W jednych wypadkach wystarczy tylko nadzórnad niepełnosprawnym, a w innych duże nakłady na leczenie i rehabilitację, np, wśród osób leżących. Stawka zaś jest stała. O ile dla osób z pierwszej kategorii może być wystarczająca, to w drugiej już nie. To trzeba zmienić, a nie żądać urowniłowki.

41


On ~On (Gość)11.03.2023 15:45

Gosia gosia gosia. Bo przez twoje cyrki po w tym mieście będzie stało słabiej jak PSL. Oszczędź wstydu. Idz na emeryturę i zostaw politykę dla młodych.

54


go?ć_tom ~go?ć_tom (Gość)10.03.2023 06:30

Protest na który przyszły koleżanki Pingotki. Wstyd, gdzie byliście jak był protest przed Urzędem Miasta.

249


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat