Reklama

Napadli na 50-latka i ukradli mu broń

Policja KMP Piotrków Piątek, 13 maja 202232221
Piotrkowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na początku kwietnia dopuścili się przestępstwa rozboju w gminie Moszczenica. Jeden z nich odpowie za pomaganie w popełnieniu przestępstwa, a dwaj pozostali za rozbój. Sprawcy najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

fot.: KMP Piotrków Trybunalski

 

10 kwietnia 2022 roku po godzinie 4:00 nad ranem dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w gminie Moszczenica dwóch młodych mężczyzn zaatakowało 50-latka.

Sprawcy najpierw pobili mężczyznę, a następnie zabrali mu broń hukową. Napastnicy uszkodzili również telefon pokrzywdzonego oraz lusterko jego pojazdu. Na miejscu policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady oraz nagranie monitoringu, na którym było widać całe zajście. Skrupulatna analiza przebiegu zdarzenia wskazywała, że udział w nim brało trzech napastników. W tym tygodniu policjanci zapukali do drzwi trzech wytypowanych mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Napastnicy zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi - informuje st. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

 

26-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty udzielenia pomocy w przestępstwie rozboju. Wobec niego prokurator zastosował dozór policyjny. 29 i 25-latek odpowiedzą za rozbój oraz uszkodzenie mienia. W związku z tym, że obaj działali w warunkach recydywy grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora wobec tych podejrzanych sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

 


Zainteresował temat?

2

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mr. Janek ~Mr. Janek (Gość)15.05.2022 08:49

Umundurowany policjant w adidasach????

10


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat