Advertisement

Najlepsi młodzi tenisiści grali w Piotrkowie

Środa, 13 lipca 20220
W miniony weekend odbył się w Piotrkowie Trybunalskim tenisowy doroczny Ogólnopolski Festiwal Krasnali i Krasnalek, czyli tenisistów i tenisistek do lat 10. "KOZICA CUP". Imprezę zorganizowano po raz dziewiętnasty.

Ładuję galerię...

Na największą, najbardziej prestiżową i bardzo oczekiwaną corocznie w polskim środowisku tenisowym imprezę najmłodszych tenisistów, czyli 19. Ogólnopolski Festiwal Krasnali i Krasnalek do lat 10 – KOZICA CUP 2022, przyjechało do Piotrkowa tym razem 84 młodych tenisistów.

 

Inicjatorem i pomysłodawcą tego z roku na rok rozwijającego się festiwalu jest piotrkowski trener, sędzia, działacz tenisowy i odkrywca wielu tenisowych talentów Wiesław Kozica.

Atmosfera wśród walczących o medale i tytuły najmłodszych polskich tenisistów w Piotrkowie Trybunalskim już od momentu weryfikacji była bardzo wyjątkowa. Zarówno zawodnikom i zawodniczkom, jak i rodzicom oraz trenerom udzielały się spore emocje. Niepowtarzalny klimat rywalizacji na piotrkowskich kortach utrzymywał się przez wszystkie 4 dni zmagań, do samego końca imprezy - relacjonują organizatorzy Kozica Cup.


Na doroczne święto małych tenisistów, zwane w światku tenisowym nieoficjalnymi mistrzostwami Polski U10, przyjechało tym razem do Piotrkowa Trybunalskiego 37 dziewcząt i 47 chłopców.

 

Ostatecznie najlepiej zaprezentowali się:
DZIEWCZĘTA SINGIEL
1. Tereza Vychodilová – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Zuzanna Mizak – Legia Tenis Warszawa
3. Sonia Antczak - FECT Mysiadło i Hanna Cyronek – Legia Tenis Warszawa
DZIEWCZĘTA DEBEL
1. Sonia Antczak - FECT Mysiadło/Amelia Mroczek - CKT Grodzisk Mazowiecki
2. Zofia Czarcińska - Fabianowo Tenis Poznań/Julia Dzięcioł - UKS GAT Gniezno
3. Tereza Vychodilová/Natasza Kleszcz – obie TUKS Kozica Piotrków Tryb. i Hanna Cyronek - Legia Tenis Warszawa/Natasza Łukaszewicz - PT Olimpia Poznań

 

CHŁOPCY SINGIEL
1. Daniel Kwiecień - AT Masters Radom
2. Kajetan Kosiński - KT Szczawno-Zdrój
3. Julian Januchowski - KT Astra Książenice i Matyáš Dominik Blaščík - BKT Advantage Bielsko-Biała
CHŁOPCY DEBEL
1. Daniel Kwiecień AT Masters Radom/Julian Zięba MTC Warszawa
2. Jakub Marciniak/Jakub Cieciera – obaj FECT Mysiadło
3. Jakub Staszczuk/Leonard Mazany – obaj PT Olimpia Poznań i Kajetan Kosiński KT Szczawno-Zdrój/Julian Januchowski KT Astra Książenice


DZIEWCZĘTA TURNIEJ POCIESZENIA
1. Julia Dzięcioł - UKS GAT Gniezno
2. Laura Czajka - ST Winners J. Wolniak Łódź
CHŁOPCY TURNIEJ POCIESZENIA
1. Jakub Sylwestrzak WKT Mera Warszawa
2. Max Sylwestrzak WKT Mera Warszawa

 

Tegoroczny turniej na piotrkowskich kortach OSiR-u rozegrano pod honorowym patronatem prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka i prezesa Polskiego Związku Tenisowego - Mirosława Skrzypczyńskiego.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat