Mówią nie i chcą zmian

ePiotrkow Sobota, 04 grudnia 202115244133
Mieszkańcy terenów, na których wyznaczono trzy warianty przebiegu południowej obwodnicy Piotrkowa, jednoczą siły.

Ładuję galerię...

 

Właściciele domów i działek objętych planami spotkali się w sobotę 4 grudnia, na parkingu przy ul. Moryca. Uczestnicy – zarówno mieszkańcy Piotrkowa, jak i gmin ościennych jasno wyrazili swój sprzeciw przeciwko tej inwestycji, w którymkolwiek z trzech proponowanych wariantów oraz zgłaszają własne pomysły, które wraz z podpisami poparcia planują przedstawić władzom miasta.

 

Mieszkańcy boją się, że życie w cichej i spokojnej do tej pory okolicy zmieni się w koszmar. - W przypadku wyboru trzeciego wariantu moja działka zostanie wykupiona, a dom zburzony. Poświęciliśmy temu miejscu tyle czasu, sił i nakładów finansowych, że nie wyobrażamy sobie teraz z tego zrezygnować i zostawić to, co zbudowaliśmy – mówi pani Olga, która do nowego domu wprowadziła się w tym roku.

 

Plany budowy obwodnicy w zaproponowanych wariantach już na tym etapie budzą duże emocje. Determinacja ludzi jest tak duża, że postanowili połączyć siły. - Nieformalnie, ale zawiązaliśmy dziś komitet „Stop obwodnicy PT” i rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów pod naszymi postulatami - poinformował podczas spotkania Krzysztof Szczepanik.

 

Autorzy petycji sprzeciwiają się wszystkim trzem zaproponowanym wariantom i przedstawiają własne postulaty.

 

- Proponujemy, aby wykorzystać niezły układ komunikacyjny Piotrkowa, a także połączyć część ulic dodatkowymi łącznikami oraz przebudować istniejące skrzyżowania na bezpieczniejsze i mniej kolizyjne. Dzięki tym zabiegom usprawni się ruch w mieście i samoczynnie powstanie „obwodnica” dla ruchu lokalnego – wyjaśnia Krzysztof Szczepanik, jeden z liderów grupy. 

 

Spotkaniu mieszkańców przysłuchiwało się aż 5 radnych. Część z nich już podjęła kroki formalne. W piśmie skierowanym do prezydenta Krzysztofa Chojniaka wyraziła sprzeciw dla kontynuowania jakichkolwiek dalszych prac planistycznych, przynajmniej do czasu zrealizowania zadań zawartych Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Więcej o wariantach i kontrowersjach, związanych z proponowanymi wariantami przebiegu południowej obwodnicy Piotrkowa przeczytacie TUTAJ.


Zainteresował temat?

5

6


Komentarze (133)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianie ~Piotrkowianie (Gość)15.12.2021 12:31

Panie Janik jak będziesz przeciw budowie to tracisz zaufanie

20


hiena ~hiena (Gość)08.12.2021 19:45

Ktoś tu wyraźnie ma parcie na szkło... Prezes "tu", prezes "tam", samozwańczy nauczyciel życiowych mądrości i w ogóle. Bloger jak jasna Aniela. No cóż, nie on pierwszy - sądząc po sygnatariuszach tego listu - chce zaistnieć jako mędrzec.

40


Antianti14 ~Antianti14 (Gość)06.12.2021 10:41

A mnie pasuje wariant W2 lub W3, nawet W1 - oby z pominięciem lotniska bo to ważny punkt strategiczny i przyszłościowy dla Piotrkowa. Obwodnica szła by po moim polu zdala od zabudowań i nie przeszkadza mi to, bo chcemy mieć tę obwodnicę tylko z wjazdami na nią i zjazdami (węzłami) oczywiście.

103


Baraniorz ~Baraniorz (Gość)07.12.2021 08:41

dla Mnie najlepszym rozwiązaniem jest włączenie DK 91 do rodna "Bugaj" i wtedy obecny przebieg DK 91 był by droga alternatywną. Przydał by się jeszcze odcinek obwodnicy od ul. Łódzkiej do Wojska Polskiego do ronda .

51


bdziu ~bdziu (Gość)06.12.2021 14:09

"- Proponujemy, aby wykorzystać niezły układ komunikacyjny Piotrkowa, a także połączyć część ulic dodatkowymi łącznikami oraz przebudować istniejące skrzyżowania na bezpieczniejsze i mniej kolizyjne. Dzięki tym zabiegom usprawni się ruch w mieście i samoczynnie powstanie „obwodnica” dla ruchu lokalnego – wyjaśnia Krzysztof Szczepanik, jeden z liderów grupy."
PRZEPRASZAM, ALE TO CHYBA ŻART ? Ten pan chce "usprawniać" ruch w mieście przez puszczenie całego ruchu tranzytowego przez centrum ??? Niektórzy to mają wyrąbane na wszystko. Myśleć ! Myśleć ! Ale nie tylko o sobie !!! Panie "liderze grupy"...

182


Gd ~Gd (Gość)07.12.2021 08:26

Budować i sie nie oglądać na nikogo,bo tak to zawsze komuś coś nie bedzie pasować.

82


A kiedy... ~A kiedy... (Gość)06.12.2021 11:13

a kiedy jakaś alternatywa dla Sulejowskiej? Obecnie jest tam ogromny ruch i są problemy z wyjazdem z bocznych ulic. Po otwarciu kolejnego pasażu handlowego, zagęściło się jeszcze bardziej. Przydałby się jakiś łącznik - Sulejowska-Broniewskiego-Wierzejska-Wolborska oraz dodatkowe "przeprawy"przez Strawę: Bawełniana-Świerczowska.

110


kolega ~kolega (Gość)05.12.2021 23:03

Temu Panu K.Sz. w zielonej kurtce to podziękujemy .On już namieszał w geodezji i już miesza w Piotrkowie Tryb.

175


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)06.12.2021 22:11

Jeszcze nikt nikomu nie dogodził i tak jak będą chcieli to zrobią

60


... ~... (Gość)06.12.2021 08:17

Szanowni Państwo, po co się denerwować, przecież ta obwodnica nie powstanie. Na prawdziwą inwestycję na Rakowskiej (czyli dwie jezdnie po dwa pasy) nie mieli pieniędzy - bo trzeba było wykupić trochę terenów od lasów; Chojniak wybudował malutki kawałek obwodnicy od Słowackiego do Wojska Polskiego i to w wariancie super oszczędnym i w dodatku posadził milion drzew w miejscu gdzie mogłaby powstać druga jezdnia (to pewnie na złość); Wojska Polskiego od Kauflandu do Kostromskiej się rozpada - pieniędzy na remont brak. Zbliżają się wybory i trzeba coś mieszkańcom obiecać, bo Prezydent kocha Piotrków. Przed poprzednimi wyborami była mowa o odkrytym basenie czy modernizacji hali Relax. Chojniak jest prezydentem Piotrkowa od 2006 i do teraz nie miał czasu na obwodnicę - teraz się obudził, że priorytetem jest budowa fragmentu obwodnicy od Krakowskiego Przedmieścia do Sulejowskiej, aby zmienić bieg DK 91; gdzie był wcześniej? gdyby wybudował ten fragment obwodnicy jaki mielibyśmy komfort jazdy w czasie remontu A1? Gdzie jest Chojniak i jego działania na rzecz budowy S12?

250


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat