Advertisement

Mogą uratować życie, rozdajemy je na antenie Strefy FM

ePiotrkow Wtorek, 04 października 20224
Detektory czadu - zwane też czujkami dymu można otrzymać, słuchając radia Strefa Fm Piotrków. To nagrody ufundowane przez strażaków.
Fot. K. Rudzki Fot. K. Rudzki

Czujki dymu są niewielkimi, dyskretnymi urządzeniami, które dla poprawienia ich efektywności, montowane są pod sufitem. Zasilają je najczęściej wymienne baterie lub akumulator, dzięki czemu nie wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej.

 

Czujnik (czujka) dymu przyda się w każdym pomieszczeniu domu i mieszkania, ponieważ wykrywa dym unoszący się z wadliwej instalacji elektrycznej, źle działającej kuchenki lub po prostu palącej się patelni lub spalonego czajnika.
Piotrkowska Komenda Państwowej Straży Pożarnej ufundowała kilkadziesiąt takich urządzeń dla słuchaczy Strefy FM. W tym tygodniu można je otrzymać, biorąc czynny udział w porannym Maglu (7.00-10.00), a w kolejnych tygodniach także w innych programach na antenie piotrkowskiego radia. 


Więcej o tym już na antenie. Zapraszamy.

 

 


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)04.10.2022 22:01

Nie ma opału to i nie ma dymu! Poproszę o czujnik.

30


Jego Ekscelencja ~Jego Ekscelencja (Gość)06.10.2022 12:05

Brawo, pożyteczna akcja. Ja używam czujniki gazu i czadu od wielu lat.

20


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)04.10.2022 20:40

Słuchałem radia, patrzyłem się na antenę ale nic nie dostałem. W którą stronę mam ustawić antenę żeby coś dostać ? I jak długa musi być antena.

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat