Advertisement

Mniej miejskich rowerów. A to przez... hulajnogi

ePiotrkow Piątek, 09 września 202212
Wiele wskazuje na to, że przez dwa kolejne lata będzie w Piotrkowie będzie można korzystać z roweru miejskiego. Czekają nas jednak ograniczenia. Będzie mniej stacji oraz mniej rowerów.
Fot. UM Piotrków Fot. UM Piotrków

Jako pierwsi informowaliśmy o zmianach Piotrkowskim Rowerze Miejskim i przygotowaniach urzędników do dwóch kolejnych sezonów. Nasze informacje się potwierdziły, a w rozmowie z nami Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, zdradził skąd pomysł na takie zmiany. 

Na bieżąco to kontrolujemy i widać, że jest zapotrzebowanie na rower miejski. Nie jest ono jednak takie, jak w początkowej fazie, kiedy ten projekt został sprowadzony do miasta. Musimy pamiętać, że pojawiły się w mieście inne środki transportu osobistego, jak hulajnogi elektryczne. Za chwilę zapewne pojawi się coś jeszcze nowego. Na podstawie obserwacji postanowiliśmy nie generować dodatkowych kosztów dla miasta i ograniczyć tę usługę - mówi Karol Szokalski. - Stacji rowerowych będzie pięć, czyli o połowę mniej. Znajdą się w głównych lokalizacjach w mieście, aby to był rower dostępny. Do dyspozycji oddamy czterdzieści rowerów, czyli także o połowę mniej niż do tej pory - dodaje dyrektor ZDiUM. 

Pięć stacji, o których mowa, to: Dworzec Kolejowy, Belzacka Basen, Stare Miasto Mediateka, Słowackiego Osiedle oraz Osiedle Łódzka. 

 

 

Nie wiadomo, jaka firma będzie świadczyć tę usługę w przyszłym roku. Urzędnicy ogłosili pierwsze postępowanie, ale zostało ono unieważnione. 

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)10.09.2022 14:55

Straszliwie nieszczęśliwe musi być miasto, którego mieszkańców nie stać na kupno własnego roweru i muszą czekać, aż rowery zafunduje im miasto. A z drugiej strony, jakże szczęśliwe muszą być władze miasta, że każdego roku ich głównym problemem jest to, czy mieszkańcy pojeżdżą sobie rowerami, czy też nie...

50


karol ~karol (Gość)09.09.2022 16:54

Panu Szokalskiemu zwracam uwagę na złe oznakowanie poziome na Sulejowskiej, wyjazd w lewo z OBI. Linia podwójna ciągła jest źle namalowana. Przekracza daleko za środek wyjazdu. I nie ma takiej możliwości aby wyjeżdżając z OBI w lewo nie przejechać przez podwójną ciągłą. Właściwie wszyscy skręcający w lewo powinni dostawać tam mandaty z winy pana Szokalskiego.

50


Eryk ~Eryk (Gość)10.09.2022 08:43

Porażka to miasto

10


Gutek ~Gutek (Gość)10.09.2022 00:17

Co za miasto?. Sukcesem roweru miejskiego jest jego dostępność w każdym miejscu a nie w pięciu miejscach na krzyż

20


rut ~rut (Gość)09.09.2022 14:11

Kolejny sposób degradacji miasta. Najlepiej wszystkiego się pozbyć.

21


Grażyna ~Grażyna (Gość)09.09.2022 20:50

Czy będzie wyjazd z Piotrkowa na pogrzeb królowej Anglii?

32


obs. ~obs. (Gość)09.09.2022 17:27

E tam...Każde tłumaczenie jest dobre ,ale czy do końca wierzytelne. Powód jest "pewnie" jeden. Szukanie oszczędności. A ,że źle się dzieje w państwie polskim to ....nie może być lepiej na "włościach" piotrkowskich.

20


wojciech ~wojciech (Gość)09.09.2022 16:49

Gdyby miasto zamiast płacić firmie za rower miejski kupiło rowery i rozdało mieszkańcom, to każdy mieszkaniec miałby już swój rower.

61


Dudud ~Dudud (Gość)09.09.2022 13:57

A BMI rośnie

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat