Advertisement

Mieszkańcy regionu zbierają grzyby!

Region Sobota, 17 września 202259929
W tym roku sezon na grzyby opóźnił się miesiąc, ale teraz w piotrkowskich lasach ich nie brakuje. Są tacy mieszkańcy naszego rejonu, którzy potrafią przynieść do domu naraz kilka kilogramów grzybów. I to wcale nie muszą się po nie wybierać wcześnie rano.

Ładuję galerię...

Nie ma większego problemu, by trafić na prawdziwka, pełno też jest gąsek, zajączków i podgrzybków. Koneserzy wspominają o kaniach czy koziej brodzie. Nie trzeba szukać daleko. Jedni chwalą lasy w okolicach Koła, inni jeżdżą do Barkowic Mokrych, ale są też tacy, którzy opuszczają nasz powiat na rzecz np. pajęczańskiego. Tak czy inaczej sezon na grzyby w pełni i jak mówią znawcy może on jeszcze potrwać nawet kilka tygodni. Wszystko zależy od pogody – potrzebna jest wilgoć i stosunkowo ciepłe noce.

 

Pamiętajmy, że zbieramy grzyby takie, które znamy i jesteśmy pewni, że są jadalne. A możecie przekażecie swoje cenne uwagi tym, którzy dopiero zgłębiają tajniki grzybobrania? Czekamy na więcej waszych zdjęć na facebooku portalu.

 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lolo1 ~Lolo1 (Gość)6 godzin temu, 07:52

Grzyby należy zbierać w kosze. Najlepiej wiklinowe. Osoby zbierające grzyby w plastikowe wiadra dowożą do domu grzyby już wstępnie podgnile oraz przyczyniają się do zubazania fauny i flory leśnej.

10


zenio ~zenio (Gość)wczoraj, 11:15

A ja nasadziłem dużego grzyba, chociaż będzie nawóz w lesie.

11


Myszy ~Myszy (Gość)18.09.2022 10:12

Ja w sobotę nazbierałem 15 kg w jedną godzinie

34


(*;*) ~(*;*) (Gość)18.09.2022 04:10

Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego ile robaków jest w tych zbiorach. Smacznego???

19


Nie znacie się na gr ~Nie znacie się na gr (Gość)18.09.2022 04:43

Ludzi zbierających grzyby można podzielić na pewne grupy. Np. Tych co lubią grzyby , tych co lubią je zbierać a nie koniecznie jeść jest ich pewnie więcej ale najlepsza??? jest grupa ludzi którzy wnoszą do lasu pełne butelki puszki różnego rodzaju opakowana wszystko napełnione i po ich opróżnieniu nie potrafią ich wynieść z tego lasu bo już są za lekkie więc trzeba je piznac a Pelne ciężkie torby kosze wiadra grzybów to już nie problem Dawejta ile zdołacie unieść jak1 najwincy całe bagażniki. To tacy sami ludzie którzy wyje.... Cały cukier ze sklepów ,papier toaletowy swego czasu , hmm ropę która nawet w worki foliowe tankowali i jeszcze inne produkty no rynce opadajum a głupota ludzka nie zna granic stare dobre??? Czasy powrócą a w zasadzie już powracają bo kto nie zna histori będzie ja powtarzał.

102


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)17.09.2022 17:11

W dwa dni okolo 50 kg podgrzybkow.

35


Adam z Gdyni ~Adam z Gdyni (Gość)17.09.2022 14:05

O panie tak dużo że wiaderka mi brakło w 20 min

24


Sd ~Sd (Gość)17.09.2022 14:02

Tak jak to toczke nazbierałem a z teczki na przyczepkę w 3h

33


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat