Mieszkańcy Wroniej mają dość betoniarni. Spotkanie z właścicielem i władzami Piotrkowa

Strefa FM Czwartek, 18 lipca 202446
Mieszkańcy ulicy Wroniej mają dość betoniarni. W czwartek (18.07.2024) odbyło się spotkanie z właścicielem, w którym uczestniczył też wiceprezydent Piotr Kulbat. Zdaniem mieszkańców betoniarnia nadal powoduje spore uciążliwości m.in. poprzez duże natężenie hałasu i wszechobecny pył. Podczas spotkania właściciel zakładu zobowiązał się do obudowania węzła betoniarskiego halą. Wiceprezydent Piotrkowa zadeklarował, że będzie przyglądał się sprawie i nie unikał kolejnych spotkań z mieszkańcami.

Ładuję galerię...

Temat betoniarni na ul. Wroniej znów powraca, w październiku 2023 informowaliśmy o proteście mieszkańców przed Urzędem Miasta. Podczas ostatniej pikiety nie udało się protestującym spotkać z ówczesnymi władzami miasta. Mieszkańcy zaznaczają, że betoniarnia nie pracuje już w nocy, jednak poziom hałasu dalej jest wysoki. Największym problemem jest jednak - według mieszkańców bloków oddalonych tylko o 100 metrów od betoniarni, ogromna ilość pyłu, który unosi się przy zakładzie. 

 

 

Spotkanie przebiegało w gorącej atmosferze, mieszkańcy skarżyli się na hałas przed godziną 6 rano. Na potwierdzenie swoich słów pokazywali zdjęcia samochodów ciężarowych wjeżdżających na teren betoniarni. Łukasz Justyna właściciel zakładu zobowiązał się do obudowania węzła betoniarskiego halą, która ma zmniejszyć uciążliwe dźwięki.  Zapewnił, że normy hałasu nie są przekraczane. Piotr Kulbat wiceprezydent Piotrkowa Trybunalskiego rozwiał wątpliwości, że przy betoniarni nie powstaną ekrany dźwiękochłonne. Jednak, aby naturalnie oddzielić bloki, jesienią zostaną wykonane nasadzenia drzew. Łukasz Justyna zapowiedział, że w ciągu najbliższych miesięcy hala zostanie wybudowana. Ponadto samochody ciężarowe będą jeździły nową drogą wybudowaną na terenie zakładu, co ma zmniejszyć ilość pyłu. Wiceprezydent Piotr Kulbat zapewnił, że Urząd Miasta będzie przyglądał się sprawie.

Musimy wypracować jakiekolwiek możliwości, działania na ten moment. Teren wokół osiedla został 16 lat temu przeznaczony w planie zagospodarowania pod taką działalność, a przedsiębiorca otrzymał zgodę na prowadzenie w tym miejscu swojego biznesu. Spotkanie miało na celu wypracowanie metod zapobiegania emisji hałasu oraz zmniejszenie ilości kurzu, czyli oddziaływania zakładu w sposób szkodliwy na mieszkańców i środowisko. Propozycje pana Justyny muszą zostać zrealizowane. Będziemy się temu przyglądać a po realizacji ocenimy, na ile te zmiany przyniosły skutek - mówił Piotr Kulbat, wiceprezydent Piotrkowa Trybunalskiego.

Mieszkańcy mają swoje obawy. Zapowiadają, że jeśli betoniarnia dalej będzie im utrudniać życie, będą protestować, zarówno przed zakładem, jak i Urzędem Miasta.

 

 

 

Posłuchaj całego nagrania ze spotkania na Wroniej

 


Zainteresował temat?

3

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Grucha ~Grucha (Gość)18.07.2024 18:12

Czy tak ciężko jest przenieść betoniarnie?

32


Ignorancja ~Ignorancja (Gość)18.07.2024 18:01

Nie chcą betoniarni ale mieszkają w bloku z betonu do tego poruszają się codziennie ulicami z betonu

35


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)18.07.2024 16:45

Dziwne ,że jeszcze nie wycięto wszystkich drzew na wroniej

03


junak ~junak (Gość)18.07.2024 15:31

Osiedle Wronia powstało na przełomie lat 70-tych i 80-tych JAKO OSIEDLE MIESZKANIOWE DLA PRACOWNIKÓW FADOMU CZYLI OGROMNEJ BETONIARNI więc czegoś tu nie rozumiem. Ogromna betoniarnia ulokowana pod samymi oknami pracująca całą dobę była cacy ale prywatna mała betoniarnia stojąca 150m dalej jest be.

116


Głos z Zalesickiej ~Głos z Zalesickiej (Gość)18.07.2024 15:22

Dobrze jest jak jest, ludzie mają dzięki temu pracę, wszystko jest ok

37


~ ~~ (Gość)18.07.2024 15:20

Albo wszyscy ci protestujący mieszkańcy nabyli swoje mieszkania w ostatnich latach albo nie pamiętają jakie było przeznaczenie tych terenów (przemysłowe), dla kogo były przeznaczone te mieszkania i że w momencie nabywania były to najtańsze mieszkania blokowe w Piotrkowie. Fajnie jest kupić tanio a potem mieć stworzone takie same warunki jak na innych osiedlach, ale tu z góry było coś za coś.

104


jak ~jak (Gość)18.07.2024 15:19

strefa przemysłowa była tam od zawsze ,to wcześniej był hotel robotniczy ,czy kupując mieszkania nie wiedzieli o tym ? widziały gały co brały ,,,,i teraz płacz ?

105


Ech.. ~Ech.. (Gość)18.07.2024 15:00

suchary to zawsze maja jakies problemy

03


Slako9 ~Slako9 (Gość)18.07.2024 14:57

Indolencja

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat