Medalowe żniwo Atletycznego Klubu Sportowego

Wtorek, 07 marca 20232
Cztery medale przywieźli z mistrzostw Polski juniorów w zapasach w stylu klasyczny zawodnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego. Świetnie w weekend spisały się także ich koleżanki.

Tegoroczne mistrzostwa Polski juniorów zostały zorganizowane w Janowie Lubelskim, a zawody zgromadziły najlepszych młodych zapaśników w naszym kraju. Najlepiej z piotrkowian spisał się Filip Loch, który wywalczył złoty medal w kategorii 77 kg. Srebrne krążki zdobyli: Kacper Chodakowski w kat. 67 kg, Mateusz Dawid w kat. 72 kg oraz Patryk Robaszek w kat. 87 kg.

Znakomite występy indywidualne przełożył się także na klasyfikację drużynową. W niej piotrkowianie zajęli drugie miejsce.

W weekend z bardzo dobrej strony zaprezentowały się również zapaśniczki AKS. Kinga Jaroniek zdobyła srebro Pucharu Polski kadetek w kategorii 43 kg, a Karina Dolna brąz Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w wadze 68 kg.