Maturzyści wiedzą już, na czym stoją

Piątek, 07 lipca 20235
Absolwenci szkół średnich poznali dziś wyniki matur i odebrali świadectwa dojrzałości.
Maturzyści wiedzą już, na czym stoją

Zapytaliśmy byłych uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie, czy są zadowoleni z wyników matur. Większość z nich była usatysfakcjonowana, tak jak jeden z absolwentów, który zdradził nam, jakie są jego plany związane z dalszą edukacją:

Jestem bardzo zadowolony. Z wszystkich przedmiotów uzyskałem ponad 80 procent. Mam nadzieję, że teraz się dostanę na wymarzone studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim, bo chciałbym w przyszłości zostać adwokatem.


Nie wszystkich jednak w pełni ucieszyły noty uzyskane z egzaminów dojrzałości.

Mogło być lepiej - szczególnie z matematyki, ale na to, by dostać się na studia wystarczy. Tym bardziej, że planuję studiować zaocznie. Chcę studiować finanse i rachunkowość w Łodzi i jednocześnie zacząć sam na siebie zarabiać – dowiedzieliśmy się od innego rozmówcy.

 

Byłych uczniów szkół średnich, którzy znaleźli się w gronie szczęśliwców z pozytywnymi wynikami z egzaminów maturalnych, czeka teraz proces rekrutacyjny na studia lub realizacja innych ważnych młodzieńczych planów.


Z wyników Centralnej Komisji Egzaminacyjna wynika, że tegoroczny egzamin dojrzałości zdało 84,4 % maturzystów. Udało się poprawić wynik sprzed roku, który wyniósł 78,2 %. Do wrześniowego egzaminu poprawkowego dopuszczonych jest 11,3 % zdających. Pozostali nie uzyskali progu procentowego kwalifikującego do poprawek.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_mateusz ~go?ć_mateusz (Gość)07.07.2023 22:42

A jak wypadła matura np w Teb? VillaArte? Ktoś coś? O tych szkołach się nie pisze. czemu?

10


Emeryt ~Emeryt (Gość)08.07.2023 08:11

W skali kraju dużo lepszy wynik z matur w systemie 8 +4 niż 6+3+3a tak płakali niektórzy za zmiany w nauczaniu.

41


obyczajowość ~obyczajowość (Gość)07.07.2023 23:32

Gratulacje, ale czy w takich 'garniturach' odbiera się świadectwo dojrzałości?

51


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat