Leasing dla firm — dlaczego się opłaca?
Najważniejsze zalety leasingu to:
szansa na uzyskanie dostępu do nowego lub używanego samochodu bez konieczności inwestowania oszczędności;
minimum formalności — wybór odpowiedniej firmy leasingowej pozwala uzyskać samochód nawet bez przedstawiania dokumentów finansowych i rejestrowych;
dostęp do atrakcyjnych ofert ubezpieczeniowych — w ich ramach otrzymasz nie tylko polisę OC, ale również dodatkowe formy zabezpieczeń;
oszczędności — leasing samochodu na firmę pozwala obniżyć wysokość zobowiązań podatkowych poprzez zastosowanie optymalizacji, a także zmniejszyć koszty zużycia paliwa (przy wyborze nowoczesnego modelu z niskim spalaniem);
Jeśli zdecydujesz się na leasing, wybierając używany samochód w bardzo dobrym stanie lub nowe auto do firmy, zadbasz o jej wizerunek wśród klientów, a także o sprawną realizację zleceń. Nowy pojazd będzie niezawodny, a jego parametry dopasujesz do swoich potrzeb, aby faktycznie zapewnił Ci maksymalny komfort użytkowania.
Jakie samochody warto wziąć w leasing w 2024 roku?
Leasing samochodu na firmę się opłaca, ale tylko wtedy, gdy pojazd jest dopasowany do Twoich potrzeb, niezawodny i wygodny w użytkowaniu. Jakie modele są warte uwagi? Jakie auto w leasing wziąć, aby było to opłacalne?
1. Leasing Volkswagen T-Cross Life 1.0 TSI
Czy warto wziąć w leasing Volkswagen T-Cross? Jest to zdecydowanie model wart uwagi. Zakup nowego crossovera to wydatek na poziomie ponad stu tysięcy złotych. Leasing wiąże się z kolei z ratą na poziomie już od około 1500 złotych (wyliczenia nie są ofertą w rozumieniu KC (art.71, art.63)). Auto jest szybkie, zwinne i komfortowe. Sprawdzi się zarówno do jazdy po mieście, jak i w dłuższe trasy. Leasing auta Volkswagen T-Cross da Ci dostęp do pojazdu dobrze wyposażonego, dynamicznego i cichego, które przy tym dobrze wygląda. Jest pozornie duże, jednak detale nadają mu sportowego wyglądu.
2. Leasing Lexus LBX Elegant 1.5
Czy warto wziąć w leasing Lexusa, np. model LBX Elegant 1.5? Wiele wskazuje na to, że to dobry wybór. Auto ma automatyczną skrzynię biegów, hybrydowy napęd 5. generacji i bogate wyposażenie. Jest wykonane z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących niezawodność pracy i komfort użytkowania. Przestronne wnętrze, modny, nieco sportowy wygląd, nisko osadzona maska, oryginalny tylny spojler dachowy i dopracowane oświetlenie sprawiają, że auto bardzo dobrze wygląda. Zapewnia przy tym wydajną i stabilną jazdę. Model, w zależności od wersji, kosztuje około 140 tysięcy złotych. Jeśli zdecydujesz się na leasing, będzie się to wiązało się z ratą w wysokości nieco ponad 2000 złotych (niniejsze wyliczenia nie są ofertą w rozumieniu KC (art.71, art.63)).
3. Leasing Tucson Modern 1.6 T-GDi
Hyundai również idealnie sprawdzi się, jako samochód do firmy. Leasing Tucsona 1.6 T-GDi będzie w tym wypadku świetnym wyborem. Manualna skrzynia biegów, silnik benzynowy, miejsko-sportowy wygląd i bogate wyposażenie w podstawowej wersji — to najważniejsze aspekty dotyczące tego pojazdu. Silnik Tucsona cechuje się wysoką kulturą pracy, dlatego zapewni Ci komfortową jazdę zarówno na krótkich, jak i na długich dystansach. Cena pojazdu wynosi około 100 tysięcy złotych. Jeśli zdecydujesz się na leasing, zamiast jednorazowego dużego wkładu, będziesz liczył się z płatnością raty wynoszącej około 1400 złotych (niniejsze wyliczenia nie są ofertą w rozumieniu KC (art.71, art.63)).
Który model najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji? To zależy od stylu jazdy, preferencji odnośnie do wyposażenia i innych czynników związanych z pojazdem. Warto przeanalizować wnikliwie informacje techniczne i opinie użytkowników dotyczące wspomnianych modeli. W ten sposób będziesz mógł wybrać ten samochód, który będzie odpowiadał Twoim wymaganiom oraz możliwościom finansowym.