Mamy mistrza Europy!

Czwartek, 06 czerwca 20243
Kamil Dzikowski został mistrzem Europy w Grapplingu. Podopieczny piotrkowskiego klubu Copacabana /Top Fit Center okazał się najlepszy w kategorii wiekowej do lat 17. Złoty medal zawisł na jego szyi po pokonaniu wszystkich przeciwników w formule 'w kimonach'. To jednak nie wszystko. Z czempionatu, który zorganizowano w Baku, młody fighter przywiózł też brązowy medal w formule bez kimon.

Ładuję galerię...

Kamil Dzikowski we wrześniu będzie obchodził swoje 17 urodziny. Przygodę z brazylijskim jiu jitsu rozpoczął na początku 2017 roku. Od 4 lat trenuje pod okiem Tomasza Rudzkiego w klubie Copacabana /Top Fit Center Piotrków Trybunalski. W kwietniu dostał powołanie do kadry Polski i reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Grapplingu, które odbyły się w stolicy Azerbejdżanu - Baku. 

Na zawodach po ciężkich walkach udało mi się wywalczyć złoty medal w kimonach oraz brązowy medal w formule bez kimon - relacjonuje zawodnik.

Wcześniej Kamil Dzikowski wywalczył między innymi mistrzostwo Polski ADCC w juniorach, mistrzostwo Polski No Gi w juniorach, brązowy medal na mistrzostwach Europy ADCC w kategorii średniozaawansowanych w "adult" oraz złoto w kategorii purpurowych pasów "adult" na Mistrzostwach Europy Submission Only. Od 1,5 roku oprócz startów w juniorach startuje również w kategorii dorosłych na poziomie zaawansowanym oraz pro. Z takich zawodów wracał już z medalem, co - jak podkreśla - dodatkowo motywuje go do ciężkiej pracy na treningach.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MARTA T T ~MARTA T T (Gość)10.06.2024 14:42

Wielkie gratulacje

00


pytajnik ~pytajnik (Gość)06.06.2024 16:31

Kogo to obchodzi?

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat