Advertisement

MZ: od 1 grudnia wchodzą w życie nowe obostrzenia

ePiotrkowKraj Poniedziałek, 29 listopada 2021772045
- W związku z pojawieniem się nowej mutacji przygotowaliśmy pakiet alertowy obostrzeń. Ma on dać nam świadomość wagi tej sytuacji, gdy pojawia się nowe ryzyko - poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Regulacje będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia.

 

 

Oto lista nowych obostrzeń wprowadzonych od 1 grudnia:

 

  • uszczelnienie granic, wydany został zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich: Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe;
  • osoby wracające z ww. krajów będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni, nie będzie możliwości zwolnienia testem z kwarantanny;
  • inne zasady dla podróżujących do Polski z krajów non-Schengen, kwarantanna zostaje wydłużona z 10 do 14 dni, a zwolnienie z niej  może nastąpić od ósmego dnia po wykonaniu testu PCR;
  • w pełni zaszczepieni preparatami uznawanymi w Unii Europejskiej, przyjeżdżający spoza strefy Schengen, nie podlegają kwarantannie;
  • zmiana limitów z 75 % na 50 % osób przebywających w różnego rodzaju obiektach i uczestniczących w wydarzeniach, m.in. w gastronomii, hotelach, kinach, na koncertach, basenach oraz w kościołach;
  • ze 150 do 100 osób zostanie zmieniony limit osób na gromadzeniach i uroczystościach, m.in. weselach czy dyskotekach;
  • większe obostrzenia także na siłowniach czy klubach fitness, limit zostanie zmieniony z jednej osoby na 10 metrów kwadratowych do jednej osoby na 15 metrów kwadratowych;
  • Z 500 na 250 zmieniony zostanie limit osób przebywających na wydarzeniach sportowych organizowanych poza obiektami sportowymi.

 


Zainteresował temat?

2

8


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Antyszczep USA ~Antyszczep USA (Gość)01.12.2021 20:45

"Marcus Lamb, współzałożyciel i prezes chrześcijańskiej sieci telewizyjnej Daystar, która sprzeciwia się szczepieniom przeciw COVID-19 i głosi kontrowersyjne teorie na temat pandemii, zmarł we wtorek w związku powikłaniami po zakażeniu koronawirusem - przekazał amerykański nadawca w mediach społecznościowych. Miał 64 lata."
"Z bólem serca ogłaszamy, że Marcus Lamb, prezes i założyciel Daystar Television Network, dziś rano odszedł do domu Pana" - napisano w komunikacie, opublikowanym w mediach społecznościowych amerykańskiej sieci Daystar. Jak przekazała żona Lamba, Joni, u 64-latka zdiagnozowano zakażenie koronawirusem, w wyniku którego "rozwinęło się covidowe zapalenie płuc". Kobieta zaznaczyła, że jej mąż chorował na cukrzycę, ale "miał nad nią kontrolę".
Niedawno w Austrii pochowali podobnego geniusza.

23


czarna zaraza ~czarna zaraza (Gość)02.12.2021 08:20

Szpital Uniwersytecki w Krakowie zwolnił kapelana szpitalnego, który przekonywał pacjentów, że szczepionki przeciwko COVID-19 są szkodliwe. W opinii kapelana szczepionki mają wbudowane chipy, które doprowadzą do zmniejszenia ludności na świecie do połowy miliarda. Co więcej, jego zdaniem są one "spiskiem masonów ze Szwajcarii".

20


427z570toantyszczepy ~427z570toantyszczepy (Gość)01.12.2021 11:55

427 z 570 osób, które zmarły z powodu COVID-19, było niezaszczepionych. 106 ze 143 osób zaszczepionych, które zmarły miało przynajmniej dwie choroby współistniejące, a ich średni wiek to 77 lat - przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, mówiąc o środowym raporcie zakażeń zaprezentowanym przez resort. Dodał, że w Polsce badane są dwie podejrzane próbki, których wynik może wykazać obecność nowego wariantu koronawirusa - omikronu.

13


PoP ~PoP (Gość)30.11.2021 09:01

Antyszczepionkowcy cały czas wypisują jakieś zmanipulowane fakty lub nieprawdę. Tylko czy wezmą odpowiedzialność jeśli ich dzieciom się coś stanie? W Polsce jest ponad 10 obowiązkowych szczepień (m.in. przeciw gruźlicy, odrze, różyczce). Jeśli będziemy słuchać tej grupy w sprawie szczepień to wrócimy do średniowiecza. Zobaczcie jak dużo dzieci niezaszczepionych ciężko choruje: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27855897,ciezki-przebieg-covid-19-wsrod-dzieci-lekarka-osmiolatka-wymagala.html#s=BoxOpImg3

813


pandemiczna panda ~pandemiczna panda (Gość)29.11.2021 23:14

Koronawirusy CAŁY CZAS mutują, taka ich cecha. Teoretycznie były już MILIARDY mutacji, a to, że opisano kilka czy kilkanaście wersji tego jednego koronaświrusa, NICZEGO NIE ZMIENIA.
Koronawirusy powodują zazwyczaj ŁAGODNE objawy (katar, kaszel, podwyższona temperatura), co wiadomo od dawna. Dlatego w podręcznikach poświęcano im bardzo mało miejsca, bo po prostu w stosunku do innych chorób wypadają zwyczajnie blado. Jak by to powiedzieć obrazowo: przy dobrym medialnym pijarze nawet beztalencia można wypromować na gwiazdy (takich dziś pełno, a pamiętacie Milli Vanilli?). Ten koronaświrus ma właśnie globalny medialny pijar, bez tego nawet pies z kulawą nogą nie zwróciłby na niego uwagi.
Jako ciekawostkę należy dodać, że pasażer, który przywiózł nowy wariant (Omikron) do Australii był W PEŁNI ZASZCZEPIONY, posiadał paszport covidowy i AKTUALNE TESTY gdy wchodził do samolotu. No to jakim cudem przewiózł "nowy wariant"?! Co było dalej? Ano rzeczonego delikwenta i wszystkich pasażerów tego rejsu (260 osób) przewieziono do OBOZU KONCENTRACYJNEGO DLA ZAKAŻONYCH. Tak, eufemistycznie nazywają to miejscem kwarantanny, ale to typowy obóz koncentracyjny, gdzie ludzie siedzą zamknięci w pokojach, dostają trzy posiłki dziennie, a uzbrojeni strażnicy pilnują, żeby nie wychodzili, ani się wzajemnie nie odwiedzali. Nie zmyślam, poszukajcie sobie. Co najlepsze, to każdy potem musi uiścić cenę za pobyt w tym "hotelu" i to wysoką. Ot, tak wygląda wolność w XXI wieku.
A teraz przypomnę kilka faktów:
1) dodatni wynik testu nie oznacza jeszcze zakażenia;
2) zakażenie to jeszcze nie choroba;
3) do stwierdzania zakażeń stosuje się testy NIEPRZEZNACZONE do celów diagnostycznych;
4) nowe mutacje "wykrywa się" przy pomocy tych samych testów, co stare - dobre, co nie? ;)
5) szczepionka rzekomo zapewnia ochronę również przed kolejnymi mutacjami - dziwne, bo przy grypie jakoś to nie działa, i niską skuteczność szczepień przeciwko grypie tłumaczą właśnie NOWYMI MUTACJAMI;
6) pytanie podstawowe: jak zwalidowano (skalibrowano) testy bez wyizolowania wirusa?
7) najwięcej nowych zakażeń jest tam, gdzie największe "wyszczepienie" populacji - zastanawiające, nieprawdaż?
8) w Japonii "super zakaźna" odmiana Delta "zjadła sama siebie", czyli popełniła honorowe seppuku;
9) dopiero co ogłosili pojawienie się tego Omikrona, a już dyżurni znachorzy trąbią, że jest aż 500 razy "bardziej zakaźny" od poprzedników - a skąd to wiedzą? z wytycznych, jakie dostają?
***
Słynna "ostatnia prosta" zmieniła się w rondo i kręcimy kolejne okrążenia. Macie jeszcze wątpliwości, że mamy do czynienia z zaplanowaną mistyfikacją? Nadal nie widzicie, o co w tym chodzi? Co jeszcze musi się stać, abyście się wreszcie obudzili? Pamiętacie w ogóle jeszcze, czym były sezony grypowe, i ilu ludzi wtedy chorowało, i z jakimi objawami się zmagali? Pamięć za krótka? A to może pamiętacie chociaż, że dwie dawki dwudawkowej szczepionki, a jedna dawka jednodawkowej miały zapewnić TRWAŁĄ odporność? Też nie pamiętacie, bo teraz wiecie, że trzeba się szczepić co pół roku. Taka "mądrość etapu". A może pamiętacie narrację, że szczepionka miała zapewniać ochronę przed chorobą? A, nie pamiętacie, bo teraz "wiecie", że szczepionka zapewnia tylko "łagodniejsze przechorowanie" albo chociaż "lżejsze umieranie".
Napisałbym tutaj, co będzie dalej, ale po co macie zarzucać mi "foliarstwo", sami się przekonacie i to wkrótce.
Piszę tutaj to wszystko po to, aby jak najwięcej ludzi zaczęło myśleć. Zależy mi zwłaszcza na policji i wojsku, aby w decydującym momencie (a dojdzie do takiego, możecie być pewni) stanęli po właściwej stronie. Gdyby stanęli po właściwej stronie od początku, to w Polsce nie byłoby "pandemii", służba zdrowia działałaby normalnie, gospodarka by nie ucierpiała, a wykonawcy poleceń globalistów już dawno siedzieliby w pierdlu. A im dłużej to trwa, tym trudniej to będzie odkręcić, a być może niedługo nie da się wrócić do dawnego życia już w ogóle.
Miłych przemyśleń!

144


goœć_maciek ~goœć_maciek (Gość)30.11.2021 20:54

Lasy!!!! pozamykać lsasy

03


kiedy ~kiedy (Gość)30.11.2021 11:37

szczepionki tak ,preparat GENETYCZNY -NIE , podawali 1 ,2 dawki i wszyscy zdrowi aż do smierci ,teraz 3 dawka i kolejne ,kiedy zaczna leczyć i CZYM jest ten preparat genetyczny ? ludzie umieraja tak z preparatem jak i bez ,na RAKOWSKIEJ ,człowiek poszedł bez covit ,,,,,teraz MA covit jaki wniosek ?

114


rata ~rata (Gość)29.11.2021 21:15

Każdy ma wybór. Może spróbować uniknąć zakażenia lub przejść je w sposób łagodny korzystając ze szczepionki , a może zrezygnować ze szczepienia i wybrać wariat mniej korzystny , który kończy się często zgonem . Poza tym to kwestia odpowiedzialności wobec innych ludzi, często osób najbliższych, rodziny.

817


Grecja ~Grecja (Gość)30.11.2021 17:02

Rząd w Atenach wprowadza obowiązkowe szczepienia przeciw koronawirusowi dla osób w wieku 60 lat i starszych. Zwlekający z podjęciem tej decyzji od połowy stycznia przyszłego roku będą co miesiąc karani grzywną w wysokości 100 euro. Wprowadzenie nowych restrykcji jest związane ze wzrostem liczby zakażeń.

21


gość2 ~gość2 (Gość)30.11.2021 14:04

W sklepach nadal nie obowiązują maseczki i dystans? Jeszcze nie widziałam w sklepie kontroli przestrzegania zasad.

43


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat