Lechia lepsza od UKS APN

Strefa FM Poniedziałek, 07 listopada 20160
Osiem zespołów walczyło w sobotę o tytuł mistrza okręgu piotrkowskiego rocznika 2006. Mistrzostwa były jednocześnie eliminacjami do XVII Halowego Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. W szranki stanęli zawodnicy najlepszych drużyn z poszczególnych powiatów: GKS Bełchatów, LKS Mniszków, Włókniarz Moszczenica, Ceramika Opoczno, UKS APN Piotrków Trybunalski, UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, UKS RAP Radomsko oraz Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Ładuję galerię...

Zespoły rywalizowały w jednej grupie, systemem każdy z każdym, do końca walcząc o zwycięstwo. Ostatecznie wygrała Lechia, która wyprzedziła UKS APN Piotrków Trybunalski. Na trzecim miejscu uplasował się GKS Bełchatów.

- W zeszłym roku nasi chłopcy z tego rocznika również wygrali ten turniej, a później zwyciężyli w finale wojewódzkim. Wyniki nie są jednak dla nas najważniejsze, kluczowy jest rozwój tych młodych zawodników - powiedział Bartłomiej Jeske, trener Lechii Tomaszów Mazowiecki.

- Budowę tej drużyny rozpoczęliśmy w 2012 roku, ale niezależnie do tego czy klub funkcjonuje 5 czy 50 lat, liczy się przede wszystkim jakość pracy z młodzieżą, a u nas jest to na pierwszym miejscu - dodał Michał Sikorski, trener UKS APN.

Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik mistrzowskiej drużyny Maks Bogusławski, który zdobył siedem bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Jarosława Nowaka z Włókniarza Moszczenica, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Sidwa, reprezentant tomaszowskiej Lechii. Najlepszym piotrkowskim zawodnikiem wybrano Antoniego Eksmana (UKS APN Piotrków), który otrzymał nagrodę wiceprezydenta Piotrkowa Andrzeja Kacperka. Nagrodą indywidualną wyróżniono również jedyną dziewczynkę, która wzięła udział w turnieju, bramkarkę LKS Mniszków Karolinę Grzywacz oraz jej klubowego kolegę, sześcioletniego Piotra Sosnkowskiego, który był najmłodszym zawodnikiem turnieju.

- Troszkę zaskoczyła mnie postawa zawodników Ceramiki Opoczno, myślałem, że zaprezentują się nieco lepiej, ale generalnie poziom był bardzo wysoki, nie brakowało też emocji i dopingu na najwyższym poziomie, wszystkie miejsca były zajęte przez kibiców i rodziców - podsumował Stanisław Sipa, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Lechia Tomaszów Mazowiecki i APN Piotrków Trybunalski będą reprezentować okręg piotrkowski podczas wojewódzkiego finału, który ma się odbyć 4 grudnia, ale wcześniej, a konkretnie 19 i 20 listopada odbędą się mistrzostwa okręgu piotrkowskiego roczników 2005 i 2004.

Składy najlepszych drużyn, reprezentujących rocznik 2006:

Lechia Tomaszów Mazowiecki: Szymon Kardas, Adam Bielejewski, Piotr Szymański, Mikołaj Kugiel, Szymon Nowakowski, Jakub Sidwa, Maks Bogusławski, Piotr Żak, Karol Nawrocki, Bartosz Strzelecki. Trener: Bartłomiej Jeske

UKS APN Piotrków Trybunalski: Aleksander Świderski, Antoni Eksman, Maksym Kozłowski, Kacper Kiełkiewicz, Filip Rogoziński, Paweł Ryżewski, Filip Vervoot, Oskar Uniszewski, Mikołaj Błaszczyk, Paweł Leszczuk, Piotr Kiełbik. Trener: Michał Sikorski