Advertisement

Książka na weekend - nowe kryminały z zaskakującym zaskoczeniem

ePiotrkow Sobota, 20 listopada 202114940
Kryminał, którego zakończenie zaskakuje czytelnika, to cenna cecha tego typu książki. Dlatego też na najbliższy weekend proponujemy dwa kryminały, których finał nie jest wcale tak oczywisty, jak mogło by się wydawać. A dla przeciwwagi mamy też propozycję lekkiej książki obyczajowej o życiu chwilą.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to "Klatka" Krzysztofa Jóźwika, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Jak informuje wydawca - giną uczestnicy imprezy sprzed lat. Kto i dlaczego się mści? A to wszystko w Puławach, gdzie osadzona jest akcja tej historii. Śledczy szukają wspólnego mianownika do kilku przypadków tajemniczych przypadków śmierci. Policja próbuje rozwiązać zagadkę, a tymczasem wątpliwości przybywa...

 

fot. K. Żołądek

 

"Klatka" Krzysztofa Jóźwika nie jest jego pierwszą napisaną powieścią kryminalną, ale z pewnością pierwszą wydaną. A dlaczego Puławy? Jak można się domyślać, autor ma związki z tym miastem, a dokładniej jego rodzina pochodzi z tego właśnie miasta. Czy kolejna mroczna historia też będzie rozgrywała się w tym miejscu? Tego Krzysztof Jóźwik nie zdradza, ale zapowiada, że będą kolejne książki.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to powieść Krystyny Mirek zatytułowana "Dawne tajemnice", która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To książka z serii "Blizny przeszłości" i też na kartach książki będziemy poznawać historię Majki, która próbuje rozwikłać tajemnicę śmierci swojego ojca. Jednak prawda będzie miała wysoką cenę, a zaskoczenie stanie się chlebem powszednim dla wielu osób. Mamy tym razem ciekawe połączenie powieści kryminalnej z powieścią obyczajową.

 

Przy okazji sięgania po książkę "Dawne tajemnice" Krystyny Mirek warto też poszukać jej poprzedniej części zatytułowanej "Blizny przeszłości". Mówiliśmy już o niej w jednej z poprzednich audycji z cyklu "Książka na weekend". Oba tytuły znajdziecie już w księgarniach.

 

O książce „Dawne tajemnice” można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to „Żyje się tu i teraz” Katarzyny Kaźmierczak, wydana nakładem wydawnictwa Novae Res. To opowieść o tym, że życie przynosi różne scenariusze i nigdy nie daje nic na wieczność, dlatego trzeba nauczyć się żyć chwilą. Bo czasami nawet nasze wielkie pasje legną w gruzach, zanim mają szansę się rozwinąć… Dziewiętnastoletnia Zuza, którą poznamy na kartach książki, od najmłodszych lat wiązała swoją przyszłość z malarstwem. Jednak egzamin na wymarzone studia nie poszedł tak, jak się tego spodziewała. Aby oderwać się na chwilę od przygnębiających myśli, dziewczyna postanawia spędzić wakacje wraz ze swoimi rodzicami w zacisznym, położonym nad jeziorem ośrodku „Uroczysko”. Nic nie zapowiada, że będzie to wyjątkowy czas w jej życiu – a jednak! Dwóch przystojnych ratowników, przyjaźń, miłość i tajemnice, które zmieniają bieg wydarzeń… Czy wchodzącej w dorosłe życie dziewczynie uda się nie zagubić w labiryncie emocji? Czy znajdzie w sobie siłę, by podążać za swoimi marzeniami? Przekonacie się sięgając po tę właśnie książkę.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat