Advertisement

Książka na weekend - co poczytać w wolnej chwili?

Strefa FM Sobota, 30 stycznia 202116161
W każdy czwartek i piątek, na antenie radia Strefa FM, zapraszamy do czytania. O godz. 13.15 prezentujemy książkowe nowości i ciekawe pozycje do zapoznania się z nimi w wolnej chwili. Nadawaną w czwartek audycję powtarzamy w sobotę o 9.40, a audycję piątkową o 12.40. Teraz nasze propozycje znajdziecie także na portalu epiotrkow.pl.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Choć na razie o lataniu możemy zapomnieć, to jednak w tym temacie będziemy się poruszać. Bowiem lektura, którą mam zamiar polecić na ten weekend do książka "Stewardesy w rozmowie z Krzysztofem Pyzią. Cała prawda o lataniu", jaka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. To bogaty zbiór wywiadów ze stewardesami. Jedne z nich zdradzają kulisy ich pracy, czyli ile zarabiają, jakich procedur muszą się trzymać podczas startu czy lądowania... Znajdziemy tu też opowieści, które do tej pory nie wychodziły poza spotkania stewardes. Na przykład te dotyczące obsługi lotów VIP-ów, a nawet członków rodziny królewskiej Arabii Saudyjskiej.

 

Jak mówi autor książki, Krzysztof Pyzia - zawód stewardesy to obok modelki jedna z najbardziej pożądanych profesji. Ale to też praca w szczególnych warunkach. A stewardesa to nie tylko zawód, to styl życia, hermetyczny świat, który pilnie strzeże swoich tajemnic. Część z nich zdradzają rozmowy, zebrane na kartach książki, którą najdziecie już w księgarniach.


A kim jest Krzysztof Pyzia? Autorem kilku innych poczytnych książek, m.in. "Jerzy Dziewulski o polskiej policji", "Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce". Jest producentem programu "Dzień dobry bardzo" w Radiu Zet, prowadzi też bloga Kto pyzia nie błądzi".

 

Książkę polecaliśmy w ostatni piątek:

 

 

Kolejna propozycja do poczytania w wolnej chwili to lektura muzyczna, z życia wzięta. To książka "Borówka Music - 15 lat w trasie koncertowej", której autorem jest Bartek Borowicz. Człowiek orkiestra, który pracę w mediach zamienił na organizację koncertów. Przed dekadą rozkręcał m.in. PiotrkOFF Art Festiwal.

 

„Borówka Music - 15 lat w trasie koncertowej" to zbiór wspomnień. W książce znalazło się mnóstwo anegdot, felietonów, jest wesoło... to kopalnia wiedzy dla młodych kapel i początkujących managerów, ale też wiele ciekawych opowieści. Bartek Borowicz pokazał od kuchni i z przymrużeniem oka, jak wygląda życie w trasie koncertowej, gdy pracuje się z nieznanymi zespołami i jeździ z nimi po całej Polsce, a nawet Europie. Autor wie, co mówi – przez 15 lat zorganizował ponad 4200 koncertów! Tylko w 2020, pandemicznym roku, zorganizował ich aż 265!

Bartek "Borówka" Borowicz pracował w mediach, był dziennikarzem Gazety Wyborczej, Polityki, pisał dla pisma Tylko Rock, miał swój program w TVP3, a także w kilku stacjach radiowych. Jednak rzucił to wszystko i zaczął organizować koncerty. A na ich organizację uwielbia nietypowe miejsca - mieszkania, więzienia, szpitale czy dachy budynków. Książkę znajdziecie już raczej tylko wśród znajomych.

 

Była to nasza propozycja książkowa w audycji z czwartku:

 

Mamy też trzecią propozycję, która wpisuje się w kanon podręczników i książek z gatunku podręczników samodoskonalenia. To "Joga twarzy" autorstwa Danielle Collins, wydana nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

 

 

To książka, która przedstawia program składający się z ćwiczeń i masażu. Według autorki, jego regularne stosowanie sprawi, że skóra twarzy wygładzi się i ujędrni. Książka ta zawiera mnóstwo praktycznych ćwiczeń okraszonych fotografiami. Są tu też porady zdrowotne oraz wiele inspirujących wskazówek, dotyczących stylu życia, diety i pielęgnacji skóry. A na prezentowane ćwiczenia wystarczy pięć minut dziennie, by w zamian uzyskać promienny i młody wygląd. Każdy ma prawo do tego, by czuć się znakomicie, bez względu na wiek, więc może warto spróbować? Miłej lektury.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

epe ~epe (Gość)08.02.2021 11:47

super audycja

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat