ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kredyt bez tajemnic. Czy warto skorzystać z usługi pośrednika?

Wtorek, 31 października 2017
Każdy, kto bierze kredyt, zastanawia się, jak przejść przez wszystkie związane z tym procedury. Znalezienie najlepszego banku, dobrej oferty, skompletowanie wszystkich dokumentów i przejście przez czasem skomplikowane procedury, niejedną osobę może skutecznie odstraszyć. Czy warto więc skorzystać z usług pośrednika kredytowego?
Kredyt bez tajemnic. Czy warto skorzystać z usługi pośrednika?

Codziennie „bierze kredyt”

Można by powiedzieć, że pośrednik kredytowy jest osobą, która każdego dnia bierze kredyt. Nie dla siebie, ale dla swoich klientów. Codziennie przechodzi przez wszystkie procedury, zna oferty wielu banków i wie, który klient dostanie w danej instytucji najlepsze warunki. Dzięki temu zdejmie z nas część pracy, jaką trzeba włożyć w proces zaciągania kredytu.

Pomoże skompletować dokumenty

Pośrednik kredytowy doskonale wie, jakie dokumenty będą potrzebne do zawarcia umowy kredytowej. Zwykle pomaga też wypełnić wniosek, dzięki czemu często unikamy błędów przy wpisywaniu kolejnych danych. Kiedy mamy już komplet dokumentów, sprawdzi je dokładnie, więc zanim dostanie je bank, będziemy mieć pewność, że skompletowaliśmy wszystkie i są one poprawne. Może to znacznie skrócić oczekiwanie na decyzję banku.

 

Dopasuje odpowiednią ofertę

Dobry pośrednik kredytowy dopasuje ofertę do konkretnego kredytobiorcy. Powinien znać warunki kredytowania wielu banków i dobrać je tak, żeby były jak najbardziej korzystne dla osoby starającej się o kredyt. Wie, do którego banku zwrócić się w przypadku, gdy klientem jest lekarz lub prawnik, a gdzie w przypadku osoby prowadzącej działalność gospodarczą, zatrudnionej na umowę o pracę czy będącej na emeryturze. Dzięki temu nie złożymy zapytań do wielu banków, tym samym nie psując sobie scoringu w bazach bankowych.

 

Dobierze odpowiedni rodzaj kredytu

Doradca kredytowy powinien wysłuchać dokładnie swojego klienta, poznać jego potrzeby i odpowiedzieć na nie przygotowując konkretną ofertę. Powinien doradzić, czy w danej sytuacji skorzystać z kredytu gotówkowego, limitu w rachunku, karty kredytowej, kredytu hipotecznego czy też leasingu. Dzięki takiej wiedzy agenta możemy uniknąć odrzucenia naszego wniosku ze względu na nieodpowiedni dobór oferty do naszych potrzeb.

Pośrednik kredytowy kosztuje

Nie jest tajemnicą, że pośrednik kredytowy  za swoją pracę weźmie wynagrodzenie. Zwykle wynosi ono do kilku procent z wartości przyznanej pożyczki. Są jednak i tacy pośrednicy, jak chociażby Open Finance, którzy nie pobierają od klienta opłaty za pomoc w uzyskaniu kredytu. Swoje wynagrodzenie dostają bezpośrednio od banku, w którym kredytobiorca podpisze umowę. W takim wypadku my nie ponosimy żadnych kosztów doradztwa.

 

Negocjacje z bankiem

Osoba pośrednicząca w pozyskaniu kredytu przejmuje też za nas negocjację warunków umowy z bankiem. Zdejmuje z nas rozmowy o oprocentowaniu, zapisach występujących w umowie kredytowej, warunkach spłaty. Ma za zadanie uzyskanie dla nas jak najlepszych warunków.

Ostateczna decyzja o tym, czy skorzystać z usług pośrednika finansowego zależy od nas, ale na pewno warto rozważyć taką możliwość. Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy i chcemy zaoszczędzić czas, jest to bardzo dobre rozwiązanie.


Zainteresował temat?

0

3


Zobacz również

reklama
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat