Koncert na 100 lat

Region Poniedziałek, 08 listopada 20210
Setne urodziny świętuje w tym roku Gminna Orkiestra Dęta Gorzkowice. Z okazji dostojnego jubileuszu muzycy zapraszają na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 20 listopada w kościele w Gorzkowicach.

fot.: Gminna Orkiestra Dęta Gorzkowice

 

 

Gorzkowicka Orkiestra Dęta została założona w 1921 roku. Jak mówi Marek Orłowski, prezes orkiestry, minione 100 lat to piękna historia muzyków, którzy przez te lata tworzyli wyjątkowy klimat tej formacji.

 

Dziś orkiestra liczy 45 czynnych muzyków. Najmłodszy z nich ma 11, a najstarszy 79 lat. Dyrygentem orkiestry jest pan Tomasz Kozubowicz, który cały czas prowadzi nabór. Wymagania, jakie stawia nasz dyrygent, są naprawdę wysokie, więc aby móc być częścią tego zespołu trzeba naprawdę mocno się starać

- mówi Marek Orłowski, prezes orkiestry.

Gmina orkiestra dęta to dla nas powód do dumy. Muzycy występowali nie tylko w regionie i w kraju, ale także za granicą. Bardzo się cieszymy, że doczekaliśmy tak pięknego jubileuszu. Z okazji setnych urodzin orkiestry wszyscy życzymy sobie utrzymania poziomu muzycznego, który jest naprawdę wysoki

- podkreśla Alojzy Włodarczyk, wójt gminy Gorzkowice.

 

Z okazji 100 urodzin muzycy orkiestry zapraszają na jubileuszowy koncert. Odbędzie się on 20 listopada w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 18:00.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat