Kolejny świetny występ zapaśniczek AKS Piotrków

Strefa FM Poniedziałek, 08 czerwca 20158
Zapaśniczki AKS Piotrków Trybunalski podczas kolejnego startu potwierdziły, iż należą do najlepszych w kraju w swojej grupie wiekowej. Podczas Ogólnopolskiego Turnieju UKS, który odbył się w weekend w Radomiu zdecydowanie wygrały, zdobywając 5 medali: 4 złote i 1 srebrny.
Nagrodę za pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej odebrała Nikoletta Szewczuk.Nagrodę za pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej odebrała Nikoletta Szewczuk.

W turnieju uczestniczyło 249 młodziczek z 36 klubów. Złote medale zdobyły: Nikoletta Szewczuk w kat. wagowej 34 kg, Nikola Dytrych w kat. 37 kg, Aleksandra Skudlara w kat. 52 kg, która ponadto została wyróżniona nagrodą dla najlepszej technicznie zawodniczki turnieju, oraz Patrycja Wochna w kat. 62 kg.

Srebrny medal w kat. 44 kg wywalczyła Wiktoria Antosik która w półfinale zwyciężyła z aktualną Mistrzynią Polski Młodziczek Moniką Klepuszewską z MLUKS Karlino. W walce finałowej Wiktoria musiała uznać wyższość Patrycji Strzelczyk z ZUKS "Łękinia" Koczała.

Ponadto punkty dla AKS zdobyły :
Dominika Jaroszewska w kat 40 kg, Roksana Pisarek i Julia Michalska w kat 44 kg.

AKS zajął ostatecznie pierwsze miejsce w punktacji klubowej, zdobywając 55 pkt.,  przed Slavią Ruda Śląska - 46 pkt. i Suplesem Wierzbica 38 pkt.

W najbliższy weekend zapaśniczki AKS będzie można podziwiać podczas Mistrzostw Zrzeszenia LZS, które odbędą się w piotrkowskiej  Hali "Relax".