Advertisement

Kolejna "Rol Szansa " w Piotrkowie

Strefa FM Sobota, 24 sierpnia 20191808232
- Nie mam wątpliwości, że jest to jedna z najlepszych tego typu imprez w Polsce - tak o wystawie rolniczej Rol Szansa, mówił Krzysztof Ciecióra wicewojewoda łódzki, podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia. Kiermasz roślin ozdobnych i owocowych, prezentacja kolekcji odmian roślin uprawnych, maszyny i narzędzia rolnicze, to tylko część oferty wystawy rolniczej, która odbywa się przez cały weekend przy Zamku w Bykach w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

Tradycyjnie ostatni weekend sierpnia w naszym regionie to czas na Rol Szansę, wielkie święto rolnictwa i rolników. To największa branżowa regionalna impreza w centralnej Polsce. Tu stawia się na innowacyjność i wsparcie dla rolników w zdobywaniu większej wiedzy na temat prowadzenia gospodarstwa - Na tegorocznej wystawie widać, że rolnictwo ewidentnie zmierza w kierunku dużych gospodarstw i wielkich technologi. Co nie oznacza, że mniejsi przedsiębiorcy nie znajdą tu nic dla siebie. Jest wiele sadzonek, krzewów, maszyn rolniczych, ale co najważniejsze są tu specjaliści, którzy chętnie podzielą się ze wszystkimi swoją wiedzą - powiedział Marian Jurek, dyrektor piotrkowskiego oddziału Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach.

 

Przy Zamku w Bykach w Piotrkowie tradycyjnie były tłumy. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy znalazł coś dla siebie. Były wystawy  maszyn, urządzeń i narzędzi rolniczych, środków do produkcji rolniczej i nowoczesnych rozwiązań w budownictwie inwentarskim. Oprócz tego kiermasze roślin ozdobnych i owocowych czy produktów lokalnych oraz prezentacje kolekcji odmian roślin uprawnych i pracy urządzeń - Jak co roku z Rol Szansy wychodzę z wielkimi torbami. Udało mi się kupić kilka odmian floksów, których do tej pory nie miałam i cały czas rozglądam się jeszcze za borówkami. Cieszę się, że mamy w Piotrkowie taką wystawę, chociaż jest ona zdecydowanie za rzadko - mówiła piotrkowianka.

 

Na wystawie pojawiło się też wiele regionalnych owoców i warzyw - Na naszym stoisku mamy przede wszystkim prawdziwy polski czosnek. Można go zastosować w domu jako ozdobę, ale również zjeść. My wystawiamy się tutaj już od wielu lat i chyba ludzie się do nas przyzwyczaili i zaufali naszym produktom, ponieważ twarze często się powtarzają.

 

Wystawa ruszyła już o godzinie 8.00, natomiast oficjalnie otwarcie zaplanowane było na 11.00. Na uroczystości nie zabrakło wielu gości - Ta wystawa dla nas rolników jest bardzo ważna. Poznajemy tu nowości technologiczne, które pozwalają nam się rozwijać. Bo pamiętajmy, że polskie rolnictwo cały czas, mimo problemów, idzie do przodu. Nasi rolnicy produkują towary, które są marką na całym świecie, są to produkty bardzo dobrej jakości. W tej chwili zapotrzebowanie na zdrowe i dobre rzeczy przecież jest ogromne-powiedział poseł Robert Telus

- Przed nami jest nowa perspektywa unijna. Mam nadzieję, że będzie ona miała wpływ na polskie rolnictwo. Przygotowujemy ustawę o dopłatach do chowu ściółkowego. Będziemy pamiętać, także o dopłatach do produkcji miodu. Jeżeli producent dostanie dopłatę to cena produktu spadnie i wyeliminujemy konkurencję zagraniczną - mówił poseł Grzegorz Lorek- Rol Szansa to bardzo ważna i cenna inicjatywa. Jest tu wiele maszyn czy wystawców, dzięki czemu rolnicy mogą zapoznać się z produkcją instytutów rolniczych i upraw doświadczalnych.  Poprzez to mogą także pomyśleć o przyszłości, o innych gałęziach rolnictwa, które uniezależniłyby nasze państwo od eksportu zewnętrznego - dodał G. Lorek

 

Głos zabrał również wicewojewoda łódzki, Krzysztof Ciecióra - Ja na Rol Szansę przyjeżdżam już od wielu lat, to tutaj nasiąkałem przekonaniem, że rolnictwo w Polsce ma sens, że warto się rozwijać i warto inwestować w polskie produkty. Nie mam wątpliwości, że jest to jedna z najlepszych tego typu imprez w Polsce, a objechałem ich naprawdę dużo. Tylko w Piotrkowie jest taki klimat, który wszystkich łączy. Mamy tutaj wielu specjalistów, którzy znają się na rolnictwie.

 

W niedziele Rol Szansa rozpoczęła się o godzinie 9.00 mszą świętą polową.


Zainteresował temat?

4

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ja ~Ja (Gość)26.08.2019 10:44

Jestem na Rol Szansie co roku ale takiego braku kierowania ruchem to jeszcze tam nie było bo nikt tam nim nie kierował (bynajmniej w niedzielę). Panowie siedzieli gdzieś daleko a jak już stali blisko to przeszkadzało im że samochody jeżdżą. Żenada.

60


elax ~elax (Gość)26.08.2019 13:51

Pojechałam ok 17 i ... wszystko zamknięte na głucho. Paranoja mimo że pogoda piękna. Pracowałam do 16 i nie miałam szansy na Rol Szansę. Ludzie !!! Zmieńcie podejście do klienta i zostawcie otwarte do 20. Jest lato i długo widno

70


głos na PIS ~głos na PIS (Gość)26.08.2019 06:49

Tylko PIS organizuje najlepsze imprezy. Oddaj głos na PIS w najbliższych wyborach, a będzie jeszcze więcej takich imprez.

116


gość ~gość (Gość)24.08.2019 20:51

Ciecióra to coś nowego i pozytywnego na tle polityków naszych polityków

07


gość ~gość (Gość)25.08.2019 13:19

Mi powiedzieli 40 zł za sadąke a taką są morzna kupić za 20zł

61


gospodarz ~gospodarz (Gość)26.08.2019 12:40

Z moich obserwacji, to co roku coraz mniej maszyn jest wystawianych. Widział ktoś Ursusa np? Zwierząt też nie ma. Ale za to co roku coraz więcej roślin. Niestety, ta impreza przekształca się w targi ogrodnicze.

30


gość ~gość (Gość)25.08.2019 23:20

Pisomatołki jak zwykle pchają się na afisz. Wasze dni już są policzone, zostaniecie rozliczeni!

92


gość ~gość (Gość)25.08.2019 22:11

Myślę, że głosowanie na Cieciórę ma w tym roku sens :)

19


X2 ~X2 (Gość)24.08.2019 21:09

Jak zwykle to samo dno ceny kosmiczne i z roku na rok jest gorzej a ceny maszyn powalają głównie niemiecki hałaśliwy szrot

101


gość ~gość (Gość)25.08.2019 18:17

Przy akompaniamencie wyjącego wczoraj i dziś samolociku

81


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat