Kamil Majchrzak z czwartym tytułem w sezonie

Niedziela, 07 kwietnia 20240
Po niespełna miesięcznej przerwie Kamil Majchrzak powrócił do zawodowych rozgrywek. Tym razem na poziomie ITF25. W Szarm el-Szejk w Egipcie piotrkowski tenisista sięgnął po swój czwarty tytuł w tym sezonie.

Przez cały tydzień Kamil Majchrzak był bezkonkurencyjny. Do finałowego starcia piotrkowianin dotarł bez straty seta. Podczas tej drogi stracił tylko 9 gemów. W meczu decydującym o ostatecznym zwycięstwie w turnieju ITF 25 w Szarm el-Szejk przeciwnikiem Polaka był gospodarz Egipcjanin Mohamed Maamoon. Majchrzak wygrał pewnie 6:3, 6:2.

Piotrkowski tenisista za zwycięstwo w tym turnieju dopisał sobie 25 punktów, dzięki czemu awansuje w okolice 360. miejsce w rankingu ATP. Przypominamy, że Majchrzak rozpoczynał sezon, będąc nieklasyfikowany zawodnikiem.

Piotrkowianin na odpoczynek nie będzie miał wiele czasu. Majchrzak pozostaje w Egipcie, gdzie zagra w kolejnym turnieju rangi ITF25.

A tak prezentują się wyniki spotkań Kamila Majchrzaka w drodze po końcowy triumf:

1. runda: Michal Krajci 6:1, 6:1 (#1253 ATP)

2. runda: Yurii Dzhavakian 6:1, 6:2 (#481 ATP)

ćwierćfinał: Khumoyun Sultanov 6:1, 6:3 (#315 ATP)

półfinał: Robin Bertrand 6:1, 6:0 (#456 ATP)

finał: Mohamed Maamoun 6:3, 7:5 (#795 ATP)