Kamil Majchrzak już w ćwierćfinale

Czwartek, 04 stycznia 20242
Piotrkowianin Kamil Majchrzak bez straty seta przebrnął przez dwa pierwsze mecze w turnieju głównym ITF-15 w Monastyrze. Niespełna 28-letni tenisista, który udział w zawodach w Tunezji zawdzięcza dzikiej karcie oraz dobrej grze w kwalifikacjach, pokonał kolejno reprezentantów Japonii oraz Wielkiej Brytanii. Oba mecze znacząco się jednak od siebie różniły.
mat.: Kamil Majchrzak - Polski Fan Club mat.: Kamil Majchrzak - Polski Fan Club

W meczu 1/16 finału los skojarzył Kamila Majchrzaka z Japończykiem Genim Inoue. Ten mecz potrwał zaledwie nieco ponad trzy kwadranse, Polak oddał przeciwnikowi jedynie 15 punktów i wygrał bardzo pewnie 6:0, 6:0.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania z Brytyjczykiem Olivierem Tarvet'em jasnym było, że będzie to zupełnie inny mecz. Przede wszystkim 20-latek już dwukrotnie w przeszłości wygrywał zawody w tunezyjskim kurorcie. Ostatni triumf zaliczył... w ubiegłym tygodniu. Warunki jakie postawił piotrkowianinowi rzeczywiście były trudniejsze niż w przypadku poprzedniego rywala. Ostatecznie jednak, mimo zaciętej walki w obu setach, to Majchrzak wyszedł z tej konfrontacji zwycięsko, wygrywając 6:3, 6:4

W ćwierćfinale turnieju ITF-15 w Monastyrze przeciwnikiem Kamila Majchrzaka będzie pochodzący z Rosji i rozstawiony z "ósemką" 20-letni tenisista Ilia Simakin. Przeciwnik piotrkowianina pokonał dotąd Holendra Stijna Slumpa oraz Amerykanina Perry'ego Gregga. Polsko-rosyjską konfrontację zaplanowano na piątek (05.01.2024).

O powrocie naszego tenisisty na korty po kilkunastomiesięcznej przerwie pisaliśmy tutaj.