Kadetki i juniorki na podium

Strefa FM Czwartek, 29 października 201516
Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o sukcesach zapaśników piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski, równie dobrze spisały się zapaśniczki piotrkowskiego klubu, które rywalizowały w Chęcinach podczas Pucharu Polski Kadetek i Juniorek w Zapasach Kobiet.

Do walki na 3 matach stanęło 157 najlepszych polskich zawodniczek z ponad 40 klubów. Wśród medalistek tej prestiżowej imprezy nie zabrakło  zawodniczek AKS-u. Dla większości dziewcząt był to pierwszy start w grupie kadetek.

Złoty medal wywalczyła Nikola Dytrych w kat. wagowej 38 kg. W walce finałowej Nikola położyła na łopatki Mistrzynię Polski Młodziczek z 2013 roku i brązowa medalistkę z ubiegłego roku Nikolę Koperską, reprezentantkę klubu Zagłębia Wałbrzych. Brązowy medal wywalczyła ponadto Wiktoria Antosik w kat. 43 kg, tuż za podium uplasowały się Aleksandra Skudlara (52 kg) i Julia Michalska (46 kg).

W klasyfikacji klubowej AKS zajął 4. miejsce, zwyciężył ZKS Slavia Ruda Śląska, przed LUKS Suples Kraśnik i MKS Cement Gryf Chełm.

Medal podczas tej imprezy zdobyła też jedna z juniorek piotrkowskiego klubu, Martyna Dytrych zajęła trzecie miejsce w kat. 44 kg

W punktacji klubowej Pucharu Polski Juniorek zapaśniczki AKS-u zajęły szóste miejsce. O medale walczyły reprezentantki z 24 klubów.

Przed zapaśniczkami piotrkowskiego klubu kolejny start, Mistrzostwa Polski Młodziczek w Olsztynie w dn. 20-21.11.2015 r. Życzymy powodzenia.