Reklama

Julia Dolna brązową medalistką Mistrzostw Europy

AKS PiotrkówŚwiat Sobota, 29 maja 202125451
Zawodniczka Atletycznego Klubu Sportowego Julia Dolna zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy do lat 15, co jest jej największym sukcesem w dotychczasowej karierze.

Ładuję galerię...

Julia Dolna, startująca na turnieju w Sofii w wadze 42 kg, co prawda przegrała pierwszą walkę z rodaczką Mają Majdańską, ale dzięki wygranej w repasażu z Rumunką Dragan uzyskała prawo rywalizacji w pojedynku o brązowy medal. W nim nie dała szans Holenderce van Doorn i zasłużenie stanęła na podium mistrzostw Europy U-15. Na turniej w Bułgarii zakwalifikowała się wygrywając w połowie maja zawody w Pelplinie.

- Bardzo się cieszymy, że kobieca sekcja Atletycznego Klubu Sportowego tak prężnie się rozwija. Julii należą się ogromne brawa, tym bardziej, że to jest jej pierwszy sezon w starszej grupie wiekowej – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego. - Dzięki regularniej, sumiennej pracy, dziewczyny robią stałe postępy. Wśród kadetek mamy m.in. właśnie Julię Dolną i Wiktorię Jaroniek, a w szeregach juniorek Nikolę Dytrych i Patrycję Wochnę, które już są medalistkami seniorskich mistrzostw Polski. Tak wspaniałe wyniki to przede wszystkim zasługa zawodniczek i trenerów, ale sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia rodziców i sponsorów, za co ogromnie dziękujemy - dodaje.

Niebawem w ważnych międzynarodowych zawodach będzie można oglądać inną zapaśniczkę Atletycznego Klubu Sportowego, Wiktorię Jaroniek, która wystartuje w mistrzostwach Europy kadetów. Turniej odbędzie się w dniach 14 – 20 czerwca w bułgarskim Samokowie.


Zainteresował temat?

1

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

!!! ~!!! (Gość)30.05.2021 13:14

Brawo Julia!

10


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat