artykuł sponsorowany

Jakie tabletki na odchudzanie wybrać?

Poniedziałek, 02 stycznia 2023
Być może zmagasz się z nadwagą lub otyłością i uważasz, że skuteczne tabletki na odchudzanie pomogłyby ci osiągnąć cel. A może podejmujesz już kolejną próbę przejścia na dietę i szukasz dodatkowego "wspomagacza"? Rzeczywiście, w aptekach można znaleźć suplementy diety, które - zgodnie z rekomendacjami producentów - wspierają proces odchudzania i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Czy jednak rzeczywiście można liczyć na ich skuteczność? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?
Jakie tabletki na odchudzanie wybrać?

 

Przede wszystkim musimy dokonać ważnego zastrzeżenia: tabletki na odchudzanie nie załatwią sprawy za ciebie. Dobrze dobrane suplementy wspierają proces odchudzania, jednak bez zmiany nawyków żywieniowych czy aktywności fizycznej nie można liczyć na wyraźną zmianę.

 

Suplementy diety a leki na odchudzanie

 

Dla wielu osób tzw. preparaty odchudzające to po prostu leki. Niestety, stawianie pomiędzy nimi znaku równości jest błędem. Istnieją, rzecz jasna, środki określane popularnie jako leki na odchudzanie, jednak są one zupełnie czym innym niż powszechnie dostępne suplementy pomocne w procesie odchudzania.

W Polsce zarejestrowane są obecnie trzy leki na odchudzanie, które wydawane są na receptę i stosowane pod ścisłą kontrolą lekarza. Najczęściej przepisywane są osobom zmagającym się ze znaczną i długotrwałą otyłością, nie zaś niewielką nadwagą. Z kolei naturalne suplementy diety dostarczają dodatkowych składników, mających hamować apetyt czy usprawniać procesy metaboliczne, a tym samym pomóc uzyskać prawidłową masę ciała.

 

Tabletki na odchudzanie - rodzaje

 

Jak działają tabletki na odchudzanie? Wszystko zależy od wariantu, na jaki się zdecydujesz. Do wyboru masz:

  • spalacze tłuszczu - przyspieszające metabolizm, a tym samym prowadzące do szybszego spalania tkanki tłuszczowej; są skuteczne pod warunkiem łączenia ich z aktywnością fizyczną,
  • ograniczające wchłanianie tłuszczów i cukrów,
  • hamujące apetyt i poprawiające uczucie sytości,
  • przyspieszające przemianę materii.

Zaznaczmy, że suplement diety może pomóc schudnąć i utrzymać prawidłową masę ciała, ale sam nie zdziała cudów.

 

Jakie składniki preparatów mogą być pomocne?

 

W suplementach tego typu z reguły wykorzystuje się podobne składniki. Należy do nich na przykład L-karnityna, przyspieszająca spalanie tkanki tłuszczowej (pod warunkiem aktywności fizycznej), zielona kawa ograniczająca wchłanianie cukrów oraz zielona herbata przyspieszająca przemianę materii czy kwas CLA rozbijający cząstki tłuszczu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat