ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak podbić rynek pracy z TEB Edukacja w Piotrkowie Trybunalskim?

Czwartek, 16 stycznia 2020
Chcąc być atrakcyjnym kandydatem na rynku pracy lub uzyskać awans, wiele osób decyduje się na zmianę kwalifikacji lub podniesienie swoich kompetencji zawodowych. Pomocna w tym jest TEB Edukacja w Piotrkowie Trybunalskim, która znacząco wyróżnia się na rynku edukacyjnym dzięki wysoce wykwalifikowanej kadrze oraz profesjonalnie wyposażonym pracowniom.

Zdrowe podejście do nauki

W myśl projektu Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań sanitarno-higienicznych przy świadczeniu usług fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej, w każdym gabinecie będzie musiała być zatrudniona osoba z uprawnieniami do wykonywania sterylizacji medycznej!

 

 

TEB Edukacja w Piotrkowie Trybunalskim wychodzi tym wymaganiom naprzód i kształci swoich słuchaczy m.in. na kierunku technika sterylizacji medycznej. Słuchaczami tego kierunku są nie tylko osoby chcące związać swoją przyszłość zawodową z branżą medyczną, ale także absolwenci kierunków kosmetycznych (stylistki paznokci, kosmetyczki, etc.).

 

Absolwent tego kierunku przede wszystkim odpowiedzialny będzie za zapewnienie odpowiedniej czystości mikrobiologicznej sprzętu używanego do leczenia i badania. Na zajęciach w TEB Edukacja słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu dezynfekcji i sterylizacji przy użyciu odpowiednich metod i urządzeń oraz kwalifikowania sprzętu i wyrobów medycznych. Ponadto absolwenci nabywają umiejętności z zakresu wykonywania i kontroli dekontaminacji oraz takiego przygotowania sprzętu, aby był bezpieczny w użyciu. Szeroki wachlarz kursów i certyfikatów na tym kierunku, z pewnością szybko pozwoli absolwentom rozpocząć karierę w zawodzie i stanowić będzie dodatkową wartość potwierdzającą ich kwalifikację.

 

 

 

Kierunki szkół medycznych to wybór ludzi, którzy chcą mieć fach w ręku. Choć solidna podstawa teoretyczna jest ważna, w nowoczesnych szkołach medycznych mocno stawia się na praktyczne podejście do zawodu. Tak jest m.in. w przypadku kierunku technik farmaceutyczny w szkole TEB Edukacja w Piotrkowie Trybunalskim. Zajmuje się on obsługą pacjentów w aptekach i punktach aptecznych. Dodatkowo dzięki zdobytej wiedzy z zakresu produkcji, analizy oraz kontroli leków może pracować przy produkcji leków, a także w hurtowniach farmaceutycznych. Warto kształcić się w tym zawodzie, ponieważ technik farmaceutyczny ma szerokie perspektywy zatrudnienia zarówno w branży farmaceutycznej, jak i w przemyśle zielarskim i chemicznym. 

 

 

Miejsce pracy – stwórz to sam

Wiele z zawodów, których nauka jest możliwa w szkołach medycznych pozwala na stworzenie sobie miejsca zatrudnienia. Terapeuta zajęciowy z arteterapią, technik dentystyczny czy technik masażysta – wszystkie zawody są doskonałym fundamentem pod jednoosobową działalność gospodarczą. Stworzenie własnej firmy może być początkiem ciekawej przygody z biznesem i rozwiązaniem przynoszącym takie plusy, jak na przykład elastyczny czas pracy czy możliwość wykonywania zawodu w domu.

 

 

Na kierunku technik masażysta z elementami fizjoterapii słuchacze wykonują masaże medyczne, które usprawniają leczenie i rehabilitację chorych, relaksują i odmładzają. W ramach 2-letniego kierunku w szkole TEB Edukacja zwiększono ilość godzin dotyczącą fizjoterapii, by absolwenci zyskali przewagę na rynku pracy. Dodatkowo tylko w TEB Edukacji absolwenci na zakończenie cyklu kształcenia otrzymują certyfikaty potwierdzające umiejętności uzyskane z zakresu podstaw fizjoterapii, masażu medycznego, masażu sportowego, masażu kosmetycznego i profilaktycznego.

 

 

Akademia III Wieku

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób 50+, które chcą wykorzystać wolny czas na zdobycie nowych umiejętności i przy okazji poznać ciekawych ludzi. Ruszyły zajęcia w Akademii III Wieku w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

 

Akademia III Wieku jest ofertą przygotowaną przez szkołę TEB Edukacja dla osób powyżej pięćdziesiątego roku życia. W ramach nauki prowadzone są kierunki kształcenia, podczas których można nie tylko nauczyć się nowych umiejętności, ale również rozwijać swoje pasje i poznawać ciekawych ludzi. Zajęcia odbywają się w grupach koedukacyjnych i jednolitych wiekowo. Jednym z przykładów są warsztaty terapii manualnej, podczas których słuchacze uczestniczą w zajęciach teatralnych, językowych i plastycznych. Dodatkowo w ramach zajęć prowadzone są warsztaty z obsługi komputera i internetu.

 

 

 
Więcej informacji o tych oraz o wielu innych kierunkach znaleźć można na stronie internetowej TEB Edukacja w Piotrkowie Trybunalskim oraz w siedzibie oddziału.

Aby skonsultować wybór kierunku kształcenia, specjaliści TEB Edukacji służą pomocą i zapraszają do poznania szkoły osobiście.

 

 

TEB Edukacja w Piotrkowie Trybunalskim

ul. Polna 13/13a

tel. 44 715 23 85


Zainteresował temat?

1

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat