Advertisement

Impreza odwołana. Kto zawinił?

ePiotrkowKraj Poniedziałek, 27 lipca 202060
Gwiazda muzyki klubowej DJ Hazel, Piana Party – to miały być główne atrakcje weekendowej imprezy jaką planowano przeprowadzić na Polance w gm. Sulejów. Festynu jednak nie było. Dlaczego? Firma, która imprezę przygotowała nie otrzymała bowiem koncesji na sprzedaż alkoholu. Organizator oskarża władze miasta i gminy o złą wolę, z kolei burmistrz Wojciech Ostrowski tłumaczy, że w dobie epidemii najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców i turystów.
fot. FB Victoria Sulejów fot. FB Victoria Sulejów

Na profilach facebookowych  Victorii Sulejów i burmistrza Wojciecha Ostrowskiego pojawiły się oświadczenia stron, które publikujemy w całości (pisownia oryginalna).

 

OŚWIADCZENIE VICTORII SULEJÓW

 

W przestrzeni publicznej ukazały się informacje, określające działalność na terenie tzw. Polanki, w której zarzuca się nam nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19 oraz zasad sanitarnych.

Nie możemy zostać obojętni wobec takich zarzutów. Są one dla nas krzywdzące jako dla firmy od lat organizującej imprezy plenerowe, eventy oraz co ważne imprezy masowe w całej Polsce. Nasza wiedza i doświadczenie oraz wiarygodność jaką zbudowaliśmy przez lata nie pozwoliłyby nam zorganizować wydarzeń bez odpowiedniego przygotowania i przestrzegania wszelkich przepisów związana z organizacją tego typu imprez.

W dniu 17.07 weszło w życie rozporządzenie oraz wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie pandemii wirusa SARS-CoV-2. Według tych wytycznych z dniem 17.07 mogliśmy zorganizować wydarzenia na terenie otwartym. Zgodnie z rozporządzeniem wpuściliśmy określoną ilość osób, która nie kwalifikowała się w żadnym wypadku jako impreza masowa. W związku z tym zgoda Policji na organizacje imprezy masowej nie była w ogóle wymagana, jak również innych służb, które mimo wszystko zostały poinformowane.

Cała obsługa posiadała maseczki oraz rękawiczki, a sam teren miał wyznaczonych 5 punktów do dezynfekcji rąk i ciała. Podczas wejścia na Polankę każdemu uczestnikowi zmierzona została temperatura. Teren dysponował też odpowiednim regulaminem, a na całej przestrzeni wydarzenia znajdowały się tablice informacyjne o przestrzeganiu odpowiednich norm społecznych związanych z pandemią. Rzeczą oczywistą i bezdyskusyjną w danej sytuacji było zdrowie wszystkich uczestników oraz przestrzegania wszelkich zasad sanitarnych.

Co do wszystkich pozostałych informacji - nie będziemy się do nich ustosunkowywać. Organizacja tego typu przedsięwzięcia wymaga odpowiedniej ilości sprzętu, osób oraz przede wszystkim doświadczenia, nie wspominając o wszelkich innych kosztach, jakie musieliśmy i musimy ponieść.

Jest nam bardzo przykro, iż o uniemożliwieniu zorganizowania eventu dowiedzieliśmy się w dniu wydarzenia, a dokładniej kilka godzin przed jego rozpoczęciem. Jeśli były wątpliwości ze strony służb czy też Urzędu, byliśmy do Państwa dyspozycji. Nie rozumiemy tylko, dlaczego nie zostaliśmy o tym wcześniej poinformowani.

Celem naszego przedsięwzięcia było umożliwienie bezpiecznej formy rozrywki na powietrzu dla każdego. Stek rozrywki dla najmłodszych, gastronomia, leżaki oraz smak kiedyś żywej Victorii miał na celu ożywienie turystycznego niegdyś miejsca oraz propagowanie Sulejowa jako miejscowości zachęcającej do spędzania tu wolnego czasu. Nie chcieliśmy nikogo poróżnić.

Jest nam bardzo miło, że spotkaliśmy się z tak pozytywnym odzewem ze strony lokalnej społeczności, czyli Was! Wszystkim raz jeszcze życzymy bezpiecznych i zdrowych wakacji.

 

Pozdrawiamy - ekipa Victorii oraz firma AW EVENTS.

 

 

OŚWIADCZENIE BURMISTRZA SULEJOWA 

 

Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze!

 

Koronawirus nadal jest groźny, w ciągu ostatnich godzin w całym kraju pojawiło się wiele nowych ognisk tej choroby, sami niedawno musieliśmy zamknąć Urząd Miejski z powodu zakażenia wśród kilkorga pracowników, dlatego nie możemy i nie chcemy narażać Waszego bezpieczeństwa poprzez nieprzemyślane decyzje.

Niestety, nie wszyscy to rozumieją. Jeden z prywatnych przedsiębiorców, organizujących plenerowe imprezy na terenie tzw. Polanki, który skorzystał z preferencyjnych warunków dzierżawy tego terenu (za dzierżawę na okres wakacji urzędnicy zaproponowali tylko 280zł), zarzucił nam, że "z powodu decyzji wydanej przez Gminę Sulejów jestem zmuszony do odwołania wydarzeń zarówno w ten weekend jak i podczas pozostałej części wakacji." Oczekiwaliśmy jedynie współpracy i przestrzegania zasad bezpieczeństwa, a już w ubiegłym tygodniu nie wszyscy przestrzegali tam zasad sanitarnych.

Doprecyzujmy, negatywna decyzja dotyczyła tylko nie wydania koncesji na sprzedaż alkoholu podczas zaplanowanych imprez, które miały się tam odbyć m.in. w ten weekend. Nikt nie zabronił działalności na tym terenie, która powinna się odbyć z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. W ubiegłym tygodniu sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie była najgorsza, ale w ciągu kilku dni - właśnie z powodu imprez takich jak wesela, czy plenerówki - uległa pogorszeniu. Pozwalając na działalność na tym terenie nie zezwoliliśmy na organizację imprez masowych, ponieważ ich organizacja obarczona jest wieloma przepisami, które musi spełnić organizator. Ponadto przedsiębiorca nie otrzymał również pozytywnej oceny od policjantów, którą musi dysponować, by organizować imprezy na skalę masową.

Zawsze staramy się wspierać lokalnych przedsiębiorców, o czym świadczy bardzo atrakcyjna stawka, którą zaproponowaliśmy za wynajem tego terenu, nie możemy jednak narażać zdrowia, a być może nawet życia mieszkańców naszej gminy, a przyznanie takiej koncesji mogłoby sprawić, że w imprezie chciałoby wziąć udział zdecydowanie więcej chętnych niż dopuszczają przepisy. To z kolei mogłoby doprowadzić do niekontrolowanego wzrostu zakażeń wśród naszych mieszkańców. Naszym obowiązkiem jest dbanie o ich bezpieczeństwo i jest to nasz nadrzędny cel.

Oczywiście reaktywacja tego terenu to nadal dla nas priorytet, dlatego niezmiennie będziemy zachęcać do inwestowania na tym obszarze, nie zamierzamy tego jednak robić kosztem zagrożenia zdrowia mieszkańców.
Dbajcie o siebie i przestrzegajcie zasad bezpieczeństwa, koronawirus nadal jest groźny!

 

Pozdrawiam, Wojciech Ostrowski.

 

 


Zainteresował temat?

2

4


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (60)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dzisiaj ~dzisiaj (Gość)30.07.2020 17:27

byłem na spacerku nad Pilicą opodal kościoła i na sławnym Placu Strażackim. No służby komunalne to chyba zapomniały o swoich obowiązkach. Kosze na śmieci przy placu pełne, aż się wylewa zawartość nie sprzątane kilka dni, to samo przy przystani kajakowej, tam jest jeszcze gorzej. Poszedłem na plażę i tam gdzie jest zatoka dla kajaków, to króluje wysoka roślinność rzeczna. Powoduje to, że kajaki są wodowane przed i za miejscem do tego przeznaczonym bo w miejscu do tego przeznaczonym nie jest to możliwe. Nasuwa się takie pytanie, po co to budowano skoro rok od budowy nie można z tego korzystać? Wydano kasę widać niepotrzebnie a wszędzie było, że to taka atrakcja dla tego miasta a faktycznie jej nie ma. Ale kasę wydano, tylko po co? Jestem załamany gospodarnością i nadzorem gminy w tej sprawie.

11


gość ~gość (Gość)27.07.2020 17:22

To chodźcie do kościoła. Tam COVID nie tyka ludzi, wiernych.

124


gość ~gość (Gość)29.07.2020 16:36

Moim zdaniem winny jest przedsiębiorca ponieważ chciał zarobić, zapłacić koncesje, zapłacić VAT, zapłacić PIT/CIT, zatrudnić pracowników, zapłacić podatki i opłaty od pracowników, chciał sprzedać kiełbase od lokalnych dostawców, chciał sprzedawać drogo piwo od lokalnych producentów, chciał zatrudnić artystów którzy płacą w Polsce podatki, chciał zapłacić opłaty audio-wizualne. PO CO TO? Jeszcze za dużo by zarobił, za drogo chciał sprzedawać Piwo, za drogo chciał wpuszczać na impreze (drogie bilety). No żadnych kożyści po prostu! Jak tego nie będzie to promocja gminy będzie dobra, no po prostu będzie dobrze? A tak na serio jak w tak trudnych czasach przyciągnąć ludzi do Sulejowa? Taniec, Muzyka, Zabawa. No władze Sulejowa już zapomniały jak promowały gminę imprezą rok temu w Sierpniu? Szkoda, szkoda słów.

50


Bill ~Bill (Gość)27.07.2020 22:02

Od 40 lat korzystałem z tej Polanki i mogę tylko stwierdzić, że od 30 lat każda nowa władza to coraz gorzej było z tą Polanką. Do takiej ruiny doprowadzić miejsce, które przyciągało niezliczone tłumy z całej Polski to szok. W tym czasie ogromna ilość gmin z niczego zrobiła kurorty, a tu kurort wykończono. Naprawdę, zdolnych ludzi wybieracie do zarządzania mieniem publicznym.

110


aaaa ~aaaa (Gość)28.07.2020 22:23

Co by się stało jak by alkoholu nie było.On chyba główną atrakcją nie był.

21


gość ~gość (Gość)27.07.2020 21:10

Popieram decyzje Burmustrza,impreza za wszelką cenę w dobie pandemii,a jeśli byłby znaczny wzrost zakażonych,kto weźmie za to odpowiedzialność ?

69


gość ~gość (Gość)28.07.2020 07:06

Z tego co wiem to koronaszał w Polsce trwa od marca.
Po co wynajmować miejsce na "preferencyjnych warunkach" żeby później nie dać zrobic imprezy?
Żenada!

61


gość ~gość (Gość)27.07.2020 11:44

A ja życzę tym wszystkim gowniakom, którzy myślą tylko o imorezie, zeby pomyśleli o swoich dziadkach i rodzicach. Bo im nic nie będzie, a przywloką wirusa do domu i zabija dziadkow. Ciekawe czy wtedy będą się tak mądrować ze imprezę można było zrobić. Bez jednej przeżyjecie! Nie ogarniam ludzi. Niech się pan burmistrz nie przyjmuje. Zero odpowiedzialności u ludzi, zero.

1714


Tiiaaaa ~Tiiaaaa (Gość)27.07.2020 15:16

Tak, to jest właśnie obecna władza w Sulejowie, dają miejsce do robienia imprezy, ale nie pozwalają na niej zarobić, dla mnie porażka, nie wiem czy dla was? Jak chcemy do tej Gminy przyciągnąć ludzi? Żeby przyjechali tutaj ludzie to: 1) muszą być atrakcje, 2) musi być muzyka, 3) musi być nieco swobody, 4) dobry dojazd i parking, 5) musi być coś do jedzenia i coś do picia (niestety piwko latem na imprezie dla dorosłych musi być). Jak tego wszystkiego nie ma albo jak któraś z tych rzeczy szwankuje to ludzie się zmyją i impreza będzie do d....y albo nie wyjdzie wcale. Szkoda, że przez taką wielką troskę naszego Burmistrza właśnie być może zakończyła się FAJNA Polanka 2020 w Sulejowie. A swoją drogą to nad morzem też przez brak dystansu ktoś pozamykał jakąś imprezownię? A może tam wiedzą jak się zarabia na TURYSTACH nawet tych jednodniowych.

111


gość ~gość (Gość)27.07.2020 21:45

Najlepiej to wyrzućcie wszystkie telewizory przez okno. Zamiast koronawirusa zobaczycie rzeczywistość...

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat